Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu yıl sporun kalbi Antalya'da atacak

Antalya 2013 yılında FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nın da aralarında bulunduğu birçok organizasyona ev sahipliği yapacak. Dünya spor kamuoyunun gözü Antalya'da olacak

Giriş Tarihi: 3.1.2013
Son yıllarda büyük spor organizasyonlarına ev sahipliği yapan Antalya, 2013'ü de spor açısından dopdolu geçirecek. Antalya yıl içerisinde futbol, triatlon, eskrim, satranç, okçuluk ve golf gibi branşlarda uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacak. Organizasyonlar arasında en öne çıkanı ise FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası olacak.

GELECEĞİN MESSİ'LERİ

Futbolda en önemli organizasyonlar arasında yer alan 20 Yaş Altı Dünya Kupası 21 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Şampiyona Antalya'nın da aralarında bulunduğu 8 ilde düzenlenecek. Geleceğin "Messi'lerinin" sahne alacağı organizasyon, dünyadaki futbol severlerin gözünü Antalya'ya çevirecek.

OKÇULUKTA İKİ TURNUVA

Okçuluk sporunun da kalbi de 2013'te Antalya'da atacak. Okçuluk sporunda dünyanın en prestijli yarışması olan Büyükler Açık Hava Dünya Şampiyonası 29 Eylül-6 Ekim tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek. Antalya 10-16 Haziran döneminde de 50 ülkeden, 500 sporcunun katılacağı Dünya Kupası'nın 2'nci ayak yarışmalarına ev sahipliği yapacak.

PROFESYONEL GOLF TURU

Dünyanın en çok kazanan sporcusu Tiger Woods'un da aralarında bulunduğu golf sporunun en önemli 8 oyuncusunun katıldığı Turkish Airlines World Golf Final turnuvasının ardından, Antalya bu yıl da golfte önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Türkiye'nin ilk profesyonel golf turnuvasına geçen yıl ev sahipliği yapan Antalya, 7-10 Kasım'da da Avrupa Profesyonel Golf Turu'nun Yarı Final Müsabakaları'na ev sahipliği yapacak.

HAZIRLIKLARA ŞİMDİDEN BAŞLADIK
Abdullah Topaloğlu (Okçuluk Federasyonu Başkanı): 2013 yılında Türkiye'de dünya okçuluğunun 2 önemli yarışmasını organize edeceğiz. Bu 2 yarışmanın hazırlıklarına şimdiden başladık. Çünkü 2013 yılında dünya okçuluğunun gözü Türkiye'de olacak.

ANTALYA YATIRIMLARI HAK EDİYOR
Çetin Osman Budak (ATSO Başkanı): Antalya her türlü spora uygun bir yer. Spor turizminin temel alt yapısı spor tesisleri. Antalya merkezinde tesis sayısı eksikliği var. Antalya Türkiye'de spor tesislerinin en güçlü olması gereken kent. Erzurum'da Kış Olimpiyatları yapıldı, büyük spor yatırımları geldi. Trabzon'da Gençlik Olimpiyatları yapıldı, büyük yatırımlar yapıldı. Antalya da bu yatırımları hak ediyor.

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR
15-17 Mart Eskrimde Kadınlar Kılıç Tournoi International 10-16 Haziran Okçuluk Dünya Kupası 2. Ayağı 14-16 Haziran Avrupa Triatlon Şampiyonası (Alanya) 21 Haziran-13 Temmuz FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası 29 Eylül-6 Ekim Dünya Okçuluk Şampiyonası 7-10 Kasım Avrupa Profesyonel Golf Turu'nun Yarı Final Müsabakaları 1-11 Aralık Dünya Takım Satranç Şampiyonası
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu yıl sporun kalbi Antalya'da atacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN