Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haber hattı

Giriş Tarihi: 4.1.2013
Gecekondu gitti park geldi
Kepez Belediyesi, Yeni Emek Mahallesi'nde, gecekondu işgalinden temizlediği 14 dönümlük alana park inşa ediyor. Yeni yolların açıldığı, sıcak asfalt, parke kaldırım, semt pazarı hizmetlerinin yapıldığı mahallenin, yeşil alan talebi de karşılanıyor. İnşasına başlanılan parkta, basketbol-futbol sahası, açık hava spor aletleri, üzeri kapalı oturma alanları ve çocuk oyun grupları olacak. Park, mahallenin, imar planına uygun şehirleşmesine katkı sağlayacak.

Sağlık kurulları her gün toplanacak

Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi ve Atatürk Devlet Hastanesi'nde Sağlık Kurulları hafta içi her gün toplanacak. Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Erdoğan Taş, yaptığı açıklamada, hastane ziyaretlerinde, her iki hastanenin de sağlık kurullarına yoğun talep olduğu gözlemlediklerini belirterek "Hasta yoğunluğunun fazla olması nedeniyle, sağlık kurullarının ve polikliniklerin önünde hasta yığılmaları olduğu tespit edildi. Yığılmaları önlemek, vatandaşlarımızın hastane içinde geçirdikleri süreyi kısaltmak amacıyla Sağlık Kurulları'nın her gün toplanması kararlaştırıldı" dedi.

Konyaaltı'dan geri dönüşüm atağı

Konyaaltı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Türkiye'de ilk defa uygulanan çok amaçlı atık toplam sistemini 2013'te bütün mahallerde uygulayacak. 2008'de pilot ölçekli uygulanan geri dönüşüm projesine vatandaşların ilgi gösterdiğini vurgulayan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "2008'de toplam 1141 ton ambalaj atığı toplanırken, bu rakam projenin gelişimine göre her yıl artış gösterdi. 2012'de ise koyduğumuz hedefleri de aşarak yaklaşık 12 bin tona ulaştı. Türkiye'de ilk defa sitelere özel uygulanan çoklu atık toplama konteynerleri tasarlandıve 2012'de 100 siteye bedelsiz olarak koyuldu. Uygulamamızı 2013'te bütün mahallelerimize yayacağız" dedi.

Kolejliler PTT'den kart atmayı öğrendi

Antalya Koleji Okul Öncesi öğrencileri, sınıf öğretmenleri rehberliğinde Arapsuyu PTT'yi ziyaret etti. Ziyaret sırasında yetkililerden postane hakkında bilgi alan öğrenciler, PTT'nin bölümleri ile ilgili merak ettikleri soruları da yöneltme fırsatı buldu. Kolejli minikler, görsel sanatlar öğretmenleri rehberliğinde hazırladıkları, 2013'e dair duygu ve dileklerini içeren kartları ailelerine göndermenin mutluluğunu yaşadı. Öğrenciler, Arapsuyu PTT Müdürlüğü tarafından öğrencilere yeni yıl kartları armağan edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haber hattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN