EXPO'ya sembol çiçek aranıyor

2016 Expo Antalya'nın ikinci yönetim kurulu toplantısı, Bakan Mehdi Eker başkanlığında, Antalya'da yapıldı. Bakan Eker, Expo için bir sembol çiçek arayışında olduklarını söyledi

Giriş Tarihi: 5.1.2013
Antalya'da 2016 yılında yapılacak Dünya Botanik EXPO'sunun İkinci Yönetim Kurulu Toplantısı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker başkanlığında gerçekleşti. Rixos Downtown Otel'de düzenlenen toplantı basına kapalı olarak yapıldı.

ALT YAPI BİLGİSİ VERİLDİ

Toplantıdan önce gazetecilere açıklama yapan Eker, EXPO 2016 Antalya organizasyonuna yönelik bilgi aktarımı olacağını söyledi. Yaklaşık 2 saat süren görüşmelerin ardından tekrar basın mensuplarının karşısına geçen Eker, EXPO alanında yatırım yapacak kuruluşların çalışmaları hakkında bilgi aldıklarını ifade etti. Eker, "Gerek DSİ, gerek Karayolları, ASAT ve TEDAŞ olmak üzere 4 yatırımcı kuruluştan ulaşım, taşkın koruma ve drenaj ile ilgili çalışmaları hakkında bilgi aldık. O bölgede geçmiş yıllarda taşkın olduğu biliyoruz. Bunlara karşı kurulacak bir alt yapı çalışmasının tamamlanması, karayollarında bir set yapılması ve onun üzerinden bir anayol yapılması, TEDAŞ o bölgenin ihtiyaç duyulan enerjini temini ile ilgili ASAT'ın da hem içme suyu hem de atık suların oradan uzaklaştırılması ile ilgili çalışmalar var. Bunlarla ilgili sunuşlar aldık" dedi. Aspendos Bulvarı üzerinde 2 bin 500 metrekarelik bir binanın EXPO Ajans merkezi olarak kiralandığını belirten Eker, Ankara'da da küçük bir ofis kiralanarak EXPO çalışmalarının başladığını anlattı.

25 BİN AĞAÇ DİKİLECEK

EXPO 2016'nın kurumsal kimlik ve web sayfasının çalışmalarının devam ettiğini hatırlatan Eker, 4 yeni yönetmelik hazırlandığını söyledi. Önümüzdeki günlerde yönetmeliklerin Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlülüğe gireceğini aktaran Eker, mevcut ağaçlara ek olarak EXPO alanına 25 bin ağaç dikeleceğini söyledi.

SEMBOL ÇİÇEK

EXPO 2016 Antalya'nın tanıtım çalışmalarına hız vereceklerini aktaran Eker, "Antalya'daki çok büyük bir turizm potansiyeli var. Antalya'ya gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekecek bir çalışma yapılacak. Burası endemik bitkiler bakımında oldukça zengin. EXPO'nun teması çiçek olduğu için biz bir çiçek seçip, özellikle EXPO'nun düzenlediği tarihte taze olarak bulunabilecek bir çiçeği sembol olarak belirleyip, Antalya ile özdeşleşecek bir çalışma başlatmaya karar verdik. EXPO 2016 Antalya'yı sembolize edecek bir çiçek tespit edip, bu çiçeğin Antalya'yı ve EXPO'yu temsil edecek kalıcı bir varlık olarak kalmasını sağlayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EXPO'ya sembol çiçek aranıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN