Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nurgül KÖKTÜRK: Mutlu yıllar

Giriş Tarihi: 5.1.2013
Zaman su gibi akıyor. Geriye baktığımızda mutlu ve mutsuz anlarımızı masaya yatırsak da mutlu anlarımızı çoğaltmak adına yola kaldığımız yerden devam ediyoruz. Tabiki mutluluğu da şekilde değil, içimizde aramamız gerektiğini de hemen belirteyim.
Yeni yılın bizlere hissettirdiklerini şimdilik bir kenara bırakıp spora dönersek, bu yılın en güzel spor olayı Antalya'nın bağrından bir Olimpiyat şampiyonunun çıkmış olmasıydı. O güne kadar kaç Antalyalı biliyorduki Aslı Çakır Alptekin'i.
Bugün ise onu Dünya biliyor.
Londra Olimpiyatları'nda 1.500 metrede altını göğüsledi Aslı. Ve Türkiye'ye atletizm de bir ilki yaşattı.
Olimpiyatların ülkemizde yapılmasını istememizin dışında çok da Olimpiyatla bağlantımız kalmadığı bir anda, bu rüzgar kızımız içimizdeki o Olimpiyat ateşini yeniden yaktı.
Mutlaka kızımızın uzun bir yol hikayesi ve başarı öyküsü var. Ama başlangıçlara dönersek; Aslı 4. sınıfta atletizme başlıyor ve ilk kulübü de Muratpaşa Belediyespor. Bu belediyenin verdiği destekle başlamış bu hikaye.
Verilen desteği de tahmin edebiliyorum devede kulak olabilecek bir destektir mutlaka. Tabiki verilen desteği küçümsemiyorum, hatta ve hatta çok önemli buluyorum. Hatta bu desteği verenleri ve verilmesini sağlayanları da tebrik ediyorum. O küçücük destek olmasaydı belki Aslı bugün koşmamış, memleketi için faydalı olmamış ve bayrağımız da göklerde dalgalanmamış olacaktı. Ve Antalya'da da bu denli bayram havası yaşanmayacaktı. "Atletizmde çok acılar ve sıkıntılar çektim, ama yine de hayallerimin peşinden koştum" diyor Aslı. Destekler olmadan da hayaller olmuyor malesef. Niceleri belki de onun elde ettiği o küçücük destekleri bile elde edemedikleri için bitiş noktasına erken geliyorlar.
Yeteneğin bol olduğu ülkemizde maalesef o yeteneklere azıcık olsun umut verecek ellerimiz az.
İşte size güzel bir fırsat. Yeni yılda ve tüm bir ömür boyu mutlu olmak mı istiyorsunuz? Birilerine hayallerinin peşinden koşması için umut olun.
Gelin bu yıl elleriniz nice Aslı Çakır'lara umut olsun, siz başka şeyler için umutlanırken ve mutluluk dilerken birilerine de az imkanlar sağlayarak dahi olsa siz umut olun ve bu verdiğiniz umut size mutluluk getirsin.
Bu yılın herkese umut ve mutluluk getirmesi dileğiyle.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nurgül KÖKTÜRK: Mutlu yıllar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN