Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hipodrom için imar planı tamamlandı

Hipodrom için Döşemealtı'da imar planı yapıldı. Büyükşehir Meclisi planı onaylarsa arazi TJK'ya devredilecek ve inşaat 1 yıl içinde tamamlanacak

Giriş Tarihi: 6.1.2013
Döşemealtı Hipodromu için artık son adımlar atılıyor. Antalya'nın turizm ve ekonomisine büyük katkı sağlayacak hipodrom için Döşemealtı Belediye Meclisi'nde imar planı değişikliği onaylandı. Şimdi gözler Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde. Büyükşehir Belediye Meclisi de onaylarsa Döşemealtı'da hipodrom için tahsis edilen 800 dönümlük arazi Türkiye Jokey Kulübe'ne (TJK) verilecek. Türkiye Jokey Kulübü tarafından inşa ettirilecek olan hipodrom 1 yıl içinde tamamlanacak.

DÖŞEMEALTI DEĞİŞECEK

Hipodromun yapılacağı alandaki özel mülkiyet sorunu da çözümlendi. Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun, hidopromun gündeme geldiği günden itibaren ilçede büyük heyecan yaşanmaya başlandığını belirterek, "Antalya'nın yanı sıra ülkemizde de iş dünyasının gözü Döşemealtı'na döndü. Hipodrom projesi gerçekleştiğinde ilçemizin ekonomik ve sosyal hayatında çok büyük olumlu gelişmeler olacak. İlçemizde böyle büyük bir yatırımın gerçekleşmesinden büyük mutluluk duyuyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hipodrom için imar planı tamamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN