Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez Belediyesi'nin evde bakım hizmeti devam ediyor

Antalya Kepez Belediyesi'nin yaşlılara yönelik uyguladığı evde bakım ve sağlık projesi hizmeti devam ediyor. Söz konusu projeden bugüne kadar yaklaşık 3 bin 500 yaşlı yararlandı.

Giriş Tarihi: 7.1.2013 14:39 Güncelleme Tarihi: 7.1.2013 17:12
Son olarak Varsak Altıayak Mahallesi'nde 14 evde yaşayan yaşlılara sağlık taraması yapan sağlık ekiplerine Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de eşlik etti. Tütüncü ziyaretlerde yaptığı açıklamada, 65 yaş üstü yaşlılara yönelik evde bakım ve sağlık hizmetini, İstanbul ve Kocaeli büyükşehir belediyelerinden sonra üçüncü yapan belediye olduklarını söyledi.

Evleri bölgede yaşayanların hizmetle ilgili isteklerini de dinleyen Tütüncü, mahalleye bir park yapacaklarını duyurdu. Ziyaretlere Kepez Belediye Meclis Üyesi Dilaver Tanık, Altıayak Mahalle Muhtarı İsmail Şanlı, belediye Sağlık İşleri Müdürü Mustafa Özsoy da eşlik etti.

36 kişilik sağlık ekibi, 1 acil müdahale ambulansı, 1 hasta nakil ambulansı, 1 sosyal destek aracının görev yaptığı proje kapsamında yaşlılara; ücretsiz olarak muayene, kişisel bakım, fizyoterapi, psikoterapi, diyet, acil yardım ve hasta nakil ambulans hizmetleri sunuluyor. Proje kapsamında evin temizliği, bakım ve onarımı da gerçekleştiriliyor.

Hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlar, http:www.kepezdeevinizdesaglik.com adresinden bilgi alabiliyor veya 316 07 08 no'lu telefona başvuru yapabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez Belediyesi'nin evde bakım hizmeti devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN