Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fatma'nın ailesi katili görmeyecek

Giriş Tarihi: 9.1.2013

İstanbul'da 16 Ekim'de evine internet tamiri bahanesiyle giren C.K. tarafından elleri ve kolları bağlanarak vahşice öldürülen Fatma'nın ailesi katil ile karşılaşmamak için duruşmaya gitmiyor

İstanbul Bahçelievler'de 16 Ekim 2012 tarihinde oturduğu evde Cem Karaçay (22) tarafından elleri ve kolları koli bantıyla bağlanarak vahşi şekilde öldürülen Haliç Üniversitesi son sınıf öğrencisi Fatma Nur Çelik'in (22) babası Ali, annesi Nuran Çelik Bakırköy 16'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün yapılacak olan duruşmaya katılmayacaklarını söyledi. Acılı anne ve baba "O caninin yüzünü görmek bize büyük acı yaşatır. Bunu ancak bir anne ve baba bilebilir. O nedenle biz duruşmaya katılmama kararı aldık" dedi. Kızları öldürülen baba ve anne nöbetçi Antalya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde talimatla ifade vererek Cem Karacay'dan davacı ve şikayetçi olduklarını söyledi.

ACININ TARİFİ YOK

Baba Ali Çelik ile Anne Nuran Çelik, SABAH Akdeniz'e biricik kızlarının acısını daha ilk günkü gibi içlerinde yaşadıklarını söyledi. Duruşmaya katılmaları halinde çok büyük acılar yaşayacaklarını da belirten baba Ali Çelik, "Bu nedenle eşimle birlikte mahkemeye katılmama kararı aldık. Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi'ne ifademizi verdik. Şikayetçi olduğumuzu ve en ağır şekilde cezalandırılmasını istedik" dedi.

HİÇ GÖRÜŞMEMİŞ

Baba Ali Çelik, katil zanlısı Cem Karaçay'ın savunmasında kızıyla telefonla bir süredir konuştuğunu söylediğini ve bunun yalan olduğunu da açıkladı. Baba Çelik, "Kızımım telefon dökümlerini aranan ve arayan numaralarının hepsini çıkardık. Mesajlaşmaların tamamını inceledik. O cani ile hiçbir görüşmesi, mesajlaşması olmamış. Mahkemeye avukatımız Reşat Petek sunacak" dedi.

EN AĞIR CEZAYI ALSIN

Acılı anne ve baba kızları Fatma Nur'un katili Cem Karacay'ın ibretlik bir ceza alması gerektiğine vurgu yaptılar. Anne baba olarak acıların en büyüğünü yaşadıklarını da belirten Çelik ailesi, "Irz ve namus düşmanı bu katil hakkında şikayetçiyiz. Sanığın alacağı cezanın bizim evladımızı geri getirmeyeceğini biliyoruz ama sanığın ibret teşkil edecek şekilde en ağır ceza ile cezalandırılmasını istiyoruz. Ölüm ve idam cezası bu sanıklar için gerekli ancak ne yazık ki yasalarımız ölüm cezasını kaldırdı. İdam geri getirilip bu canini asılması gerekli" dediler.

BİZİ YIKAR

Baba Ali Çelik, sanığın duruşmada suçunu kabul edip pişman olması gibi nedenlerle cezasının asgari hadlerden verilmesi veya takdiri indirim uygulanmasının kendilerini yıkacağını da ifade etti. Bu nedenle katile en ağır cezasının verilmesini istediğini bir kez daha yineleyen baba Ali Çelik, "Zalime, katile, mütecavize, ırz ve namus düşmanına gereken en ağır ceza verilmeli. Biz mahkemeye gelip bu katilin yüzünü görmek ve onunla muhatap olmak istemiyoruz. Avukatımız Reşat Petek bizim adımıza davamızı takip edecek" dedi.

ELİ KOLU BAĞLANMIŞTI
İstanbul Bahçelievler'de 16 Ekim tarihinde Haliç Üniversitesi son sınıf öğrencisi Fatma Nur Çelik, elleri ve ayakları kolu bandı ile bağlandıktan sonra eve internet tamiri yapma bahanesi ile giren Cem Karacay tarafından önce tecavüze uğramış ardından boğularak öldürülmüştü. Fatma Nur Çelik'in ev arkadaşı Sümeyye Küçükoğlu, evine geldiğinde kapının açılmaması üzerine çilingir çağırmış, çilingir aracılığı ile eve giren Sümeyya Küçükoğlu, ev arkadaşı Fatma Nur Çelik'in elleri ve kolları bantlı halde cesedi ile karşılaşmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatma'nın ailesi katili görmeyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN