Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İlacınla ilacım olur musun' kampanyası

Giriş Tarihi: 9.1.2013

Kumluca Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri kullanım süresi geçmemiş ilaçları Mayıs ayına kadar toplayıp Kızılay'a teslim edecek

Antalya'nın Kumluca ilçesi Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri, başlattıkları "İlacınla ilacım olur musun-" kampanyası ile kullanılmayan ilaçları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Kumluca Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Erkan Kocababa, değerler eğitimi kapsamında öğrenciler tarafından evlerde bulunan ve kullanılmayan ilaçların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için ilaç toplama kampanyası başlatıldığını söyledi.

İKİ DÖNEMDE TOPLANACAK
Okul idaresi olarak öğrencilerde yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygusunu geliştirmek, ihtiyaç sahiplerine yardımcı olabilmek için kampanyaya destek verdiklerini ifade eden Kocababa, toplanan ilaçların iki dönem halinde Kızılay'a teslim edileceğini bildirdi. Türkiye'de ilaca ulaşmanın çok kolay olduğunu, ancak bazı ülkelerde bunun gerçekten çok zor olabildiğini vurgulayan Kocababa, "Kampanyamızın yardımlaşma, dayanışma boyutunun yanı sıra bir de ekonomik boyutu var. Bazen aldığımız ilaçları hiç kullanmadan, bazen de bir miktarını kullandıktan sonra çöpe atıyoruz" dedi. Kocababa, ilaçların ocak ve mayıs aylarında Kızılay'a teslim edileceğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İlacınla ilacım olur musun' kampanyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN