Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2013'ü borçlanmayla açtık

Giriş Tarihi: 10.1.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 2013 yılı ilk meclis toplantısından borçlanma çıktı. İlk oturumda, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, belediyenin cari ve yatırım harcamalarında kullanılmak üzere 120 aya kadar toplam 97 milyon lira borçlanma yetkisi talep etti. Meclisin devam oturumunda ise borçlanma yetkisi Ak Parti'nin ret oyuna karşın, oy çokluğuyla kabul edildi. Borçla işçi alacakları ödenecek.

YASA DIŞI UYARISI

Ak Parti grup sözcüsü Murtaza Tamyürek, henüz kesinleşmemiş bütçe üzerinden borç alınması nedeniyle, Belediye Kanunu'nun borçlanma ve iktisadi girişimlere ilişkin maddesine göre talep edilen borçlanmanın yasa dışı olduğun savundu. Tamyürek, borçlanma yetkisine izin veren meclis üyelerinin Türk Ceza Kanunu'nun 'görevi kötüye kullanma' maddesi uyarınca cezalandırılabileceğini iddia etti.

AVM'NİN YOLU AÇILDI

Toplantıda, Konuksever Mahallesi'nde 40 bin metrekarelik bir alışveriş merkezini de kapsayan alanın 25 binlik imar planına askı süresinde gelen itirazlar da oy çokluğuyla reddedildi. Ak Parti ve MHP grubunun yanı sıra CHP'li meclis üyesi Kadir Alkış da itirazların reddi doğrultusunda oy kullandı. Yeni bir AVM'nin önünü açan karara "evet" diyenler arasında, kent merkezinde yeni AVM'lere karşı olduğunu her fırsatta açıklayan Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'nin (AESOB) Başkan Vekili olan Ak Parti meclis üyesi Adlıhan Dere'nin de olması dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2013'ü borçlanmayla açtık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN