BAKA'dan 'çantacı' uyarısı

Giriş Tarihi: 10.1.2013
Antalya, Isparta ve Burdur'daki yatırımcılara doğrudan finansman desteği sağlayacak "Ar- Ge ve Yenilikçilik Odaklı Sanayinin Desteklenmesi", "Alternatif Turizmin Geliştirilmesi" ve "Tarıma Dayalı Sanayinin Geliştirilmesi" alt başlıklarından oluşan toplam 20 milyon TL bütçeli '2012 Mali Destek Programı' hakkında bilgilendirme toplantısı, Burdur'un ardından Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Atatürk Konferans Salonu'nda yapıldı.

KİMSEYİ AKREDİTE ETMEDİK

BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin, BAKA'nın yatırımlar, ihracat ve istihdamda sürekli artışlar ile turizmde olumlu gelişmelere katkı sağladığını yatırımcıları desteklediğini, yeni projelerin gelişmesine katkı sağlandığını, yatırım olanaklarını geliştirdiğini, yatırımcılara yol gösterici hizmetlerde bulunduğunu söyledi. Yeni dönemdeki hibe desteklerinden yararlanmak için proje sunmak isteyen yatırımcılara çok önemli uyarısı olduğunu belirten Tuncay Engin, "Çantacı diye tabir edilen firmalar veya kişilere çok dikkat edin. Çok önemli ve bunu sürekli izah etmeye çalışıyoruz. Hiçbir kişi, kurum, kuruluş ya da şirketi akredite etmiş değiliz. Bu tür insanlara asla ve asla itibar etmeyiniz. 'Bizim aramız BAKA ile iyi, 10 bin lira verirseniz şu kadarlık destek sağlarız' gibi sözlere itibar etmeyiniz. Çünkü böyle bir şey yok. Çantacı diye tabir edilen kişiler size gelirse bize bildirin, anında suç duyurusunda bulunalım, yargıya hesap versinler" diye konuştu.

YENİ DESTEK ÇAĞRISI

Antalya Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu Başkanvekili Dr. Ahmet Altıparmak da BAKA'nın yatırım destekleriyle ekonomik kalkınmanın temel dinamiklerinden biri olduğunu belirterek yeni yatırım destek çağrısına çıkıldığını hatırlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BAKA'dan 'çantacı' uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN