AGİD üyelerinin Tunus çıkarması

Giriş Tarihi: 11.1.2013

Antalya Girişimci İşadamları Derneği'ni ağırlayan Tunus Yatırım Bakanı Riadh Bettaieb, tüm dünyanın Afrika'ya yöneldiğini vurgulayarak, 'Tunus, Afrika'nın anahtarıdır' dedi

Antalya Girişimci İşadamları Derneği (AGİD) 30'a yakın Antalyalı işadamıyla Tunus'a çıkarma yaptı. AGİD heyeti, uçaktan iner inmez ülkenin TÜSİAD'ı olarak kabul edilen Connect İşadamları Derneği'nin konuğu oldu. Tunuslu işadamlarıyla tanışan heyet, sabah da Yatırım Bakanı Riadh Bettaieb'in konuğu oldu. Palace Otel'de düzenlenen Türk -Tunus işadamları toplantısına Büyükelçilik Müsteşarı Nilüfer Kaygısız, Ticaret Müsteşarı Günal Yağan, Bosphore Consulting Başkanı Mevlüt Boztaş, Fipa temsilcisi Jihene Ben Romdhane katıldı.

TUNUS'TA YENİ DÖNEM
'Arap Baharı' kıvılcımının ateşlendiği ülke olan Tunus'ta 14 Ocak'tan sonra yeni bir dönem başladığını söyleyen Yatırım Bakanı Bettaieb, ülkenin demokratikleşme adına önemli adımlar attığını ifade etti. Türk işadamlarına "Emin bir ülkeye geldiniz" mesajı veren Bakan Bettaieb, yeni teşvik kanunları çıkarmak için çalıştıklarını ve Türk işadamlarını Tunus'a beklediklerini ifade etti. Bütün dünyanın şu an Afrika kıtasına yöneldiğini aktaran Bakan, " Afrika'nın anahtarı Tunus'tur" dedi. Dünyanın çeşitli ülkelerine iş gezileri yaptıklarını dile getiren AGİD Başkanı Ahmet Yahya Taşçı da Tunus'la turizm ve tarım başta olmak üzere tüm sektörlerde işbirliği yapmayı hedeflediklerini aktardı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AGİD üyelerinin Tunus çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN