Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yabancı öğrencilere tatil tadında öğretim

Ak Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya'da STK temsilcileri ile biraraya gelirken ilçenin bir eğitim yuvası haline getirilmesi gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 11.1.2013
AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya'da sivil toplum kuruluşu başkanlarıyla bir araya geldi. Alanya'da Marina Restoran'da yapılan kahvaltıda konuşan Mevlüt Çavuşoğlu, Büyükşehir Yasası'nın Alanya'yı daha da ileriye taşıyacağını söyledi. Toplantının ardından Çavuşoğlu, Cikcilli beldesinde 2011'de Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından temeli atılan Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi inşaatında incelemelerde bulundu. İncelemelere Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ve sivil toplum örgütlerinin başkanları da katıldı. Çavuşoğlu, yapılacak üniversitede öğrencilerin tatil tadında öğretim göreceğini söyledi. Alanya'da Akdeniz Üniversite'ne bağlı birçok fakülte olduğunu, bu fakültelerde 3 binden fazla öğrencinin bulunduğunu söyleyen Çavuşoğlu, "Bu fakültelerin ilçeye olan katkılarını gördük. 2 tane yurt açılmasına rağmen eğitim sezonunun sonuna kadar pansiyonlar hemen hemen dolu. Ayrıca ilçede bulunan fakültelerin yanına bir de tıp fakültesi kurulacak. Bu konuda son noktaya gelindi. Tüm bu fakültelerle bir devlet üniversitesi de kurulabilecek" dedi. Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi ile Georgetown Üniversitesi'ni de entegre ettikleri zaman sadece Türkiye'den değil, dünyanın her ülkesinden öğrenci geleceğini kaydeden Çavuşoğlu, bunun özellikle kış aylarında turizme de katkı sağlayacağını anlattı. Çavuşoğlu, Antalya'daki üniversiteye yurt dışından çok sayıda öğrencinin geldiğini belirtti.

Üniversite inşaatı bu yıl sonuna tamamlanacak
Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ise üniversite inşaatında hayırseverlerin katkısının büyük olduğunu ifade ederek, "Hedefimiz 2013 yılının ikinci döneminde inşaatı tamamen bitirmek ve öğrenci alımına başlamak. Yeni Büyükşehir Yasası'nın çıkmasıyla yeni eğitim alanların tahsisiyle ilk başta hedeflediğimiz 3 bin öğrenci sayısı 10 binleri bulabilir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancı öğrencilere tatil tadında öğretim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN