İlk gösteri çocuklara

Giriş Tarihi: 12.1.2013

Kuruluş aşaması tamamlanan Antalya Oda Tiyatrosu, kendi imkanlarıyla ilk gösterisini hazırladı. İlk oyun çocuklar için

Lara bölgesinin ilk yerleşik sanat topluluğu olan Antalya Oda Tiyatrosu, kendi imkanlarıyla ilk gösterisini çocuklara hazırladı. Antalya'nın sabit sahnesi ve gişesi olan tek sanat topluluğu olarak tarihe geçen oda tiyatrosu, önceki yıllarda sinema salonu olan Metropol Çarşısı'ndaki yerde büyük bir tadilat gerçekleştirdi.

YENİ OYUNLAR BELLİ

Her ay bir çocuk oyunu sahneleme kararı alan oda tiyatrosu, Gökkuşağının Altında adlı ilk gösterisini minik seyircilere sunmaya başladı. Nilbanu Engindeniz'in yazdığı, Aylin Arslan'ın sahneye koyduğu oyunda, 4 genç kadın oyuncu rol alıyor. Yazanı da yöneteni de oynayanları da kadın olan ilk gösteri, 2 perde halinde sunulacak.

İKİ OYUN DAHA
İkinci çocuk oyunu Kırmızı Cüce'ye 21 Ocak'ta, Küçün Prens'i ise Şubat ayında ilk gösterim yapacaklarını duyuran topluluğun kurucusu Sibel Kaplan, anaokullarına toplu satışlar yaparak ilk adımlarını attıklarını söyledi. Antalya'da büyüklere hitap eden gösteriler düzenlemenin riskli olduğunu ifade eden Kaplan, "İzleyicisi hazır olan çocuklara hitap ederek başlamak istiyoruz. Büyükler için de prodüksiyonlarımız olacak" dedi.

DAYANIŞMAYI ÖĞRETİYOR
Oyun, bir tiyatroda çalışan balerin, sihirbaz, palyaço ve müzisyenin birbirlerini kıskanıp çatışmaya girmesini komik bir dille anlatıyor. Birbiriyle didişirken başarısız bulunup işten atılan dört karakter, bu oyunda dayanışmayı öğrenip birbiriyle dostluk kuruyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk gösteri çocuklara
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN