Othello'nun ünlüleri

Devlet tiyatrosunun yeni prodüksiyonu Othello'da, TV dizilerinden tanıdığımız 4 oyuncu ana rolleri paylaşıyor

Giriş Tarihi: 12.1.2013
Antalya Devlet Tiyatrosu'nun yeni gösterisi Othello'da, televizyon dizilerinden tanıdığımız 4 oyuncu ana rolleri paylaşıyor. Ocak ayı boyunca Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenecek olan William Shakespeare'in ünlü eserini, İngiliz rejisör Malcolm Keith Kay sahneye koydu. Oyunda Muhteşem Yüzyıl dizisinden Selim Bayraktar, Othello karakterine can veriyor. Annem Uyurken dizisindeki Ali Meriç, İki Yaka Bir İsmail dizisinden Meltem Gülenç, Sakarya Fırat dizisinden Sertel Uğur da çeşitli roller üstleniyor. Gösteriye, her cumartesi 15.00'de matine düzenleniyor.

14 YAŞ ÜSTÜ
Oyunun ikinci perdesinde, peş peşe 5 ölüm sahnesi yer alıyor. Ok atma, kılıçlı ve yakın dövüş sahneleriyle şiddet ve korku unsurlarının yanı sıra, gösteri boyunca sürekli sis makinesi çalıştırılıyor. Şiddet unsurları yüzünden yetişkin seyircilere astım hastalarının ve 14 yaş altı çocukların getirilmemesi tavsiye ediliyor.

SHAKESPEARE'İN TRAJEDİSİ
Yıllarca Venedik devletinin hizmetinde savaşmış, türlü kahramanlıklar göstermiş Mağripli zenci bir komutan Othello ile Venedikli beyaz bir kızın engel tanımayan aşkları ile oyun başlıyor. Ardından komutanın emrindeki bir subayın kara çalmaları yüzünden karısından soğuması, karısına hediye ettiği mendili başka bir erkeğin elinde görmesiyle olaylar gelişiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Othello'nun ünlüleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN