Sporun ve lezzetin buluştuğu mekan

Giriş Tarihi: 14.1.2013

Antalya'da bilardo sporunun gelişmesine öncülük eden Emrah ve Cumhur Baygın, Keyf-i Miss Cefe&Bistro ile iddialı olduklarını gösterdi

Bilardo sporuna gönül veren iki kardeş tarafından hizmete açılan Keyf-i Miss Cafe&Bistro, Lara bölgesinin en büyük eksiklerinden birini karşıladı. Eğlence mekanlarının üst üste olduğu bölgede spor gibi önemli bir öğenin eksikliğini fark ederek çalışmalarını başlatan Baygın kardeşler, sporun yanına Türk mutfağının yöresel lezzetlerini de ekleyerek Lara bölgesine yeni bir soluk kazandırdı. Şık ve konforlu bir tasarımla hayat bulan mekan bin metrekarelik bir alan üzerine kurulurken, 3 kattan oluşan toplamda 400 kişiye aynı anda hizmet verebiliyor.

DERS OLDU

Aynı zamanda Bilardo Federasyonu İl Temsilcisi olan Emrah Baygın, 20 yıl önce hobi olarak başladığı bilardo sporu için şunları söyledi: "Ülke olarak en çok kupa kazandığımız spor bilardodur. Bilardo konsantrasyonu, doğru ve hızlı karar vermeyi geliştiren aynı zamanda kendinize hakim olup kontrol edebilmeyi geliştirmenizde yardımcı olan bir spor dalıdır. Spor dalları içerisinde rakibinin başarısını kabullenen ve alkışlayan en centilmen spordur. Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2012 de aldığı kararla bilardo zeka gelişimine sağladığı katkıdan dolayı okullarda seçmeli ders olmuştur."

ÜRÜNLER 27 İLDEN GELİYOR
Mutfaktan çıkan her yemeğin büyük bir özenle hazırlandığını aktaran Baygın, "Amacımız, insanların, her şehrin meşhur ürünlerini o tatta yemelerini sağlamak. Eğer insanlar buraya gelip kahvaltı yaparken, 'Erzincan'da bu tulum peynir çok daha lezzetli' derse, biz de onlara faturayı gösterip 'Bakın bu peynir Erzincan'dan geliyor, hem de en iyi marka' diyebileceğiz. Hiçbir şekilde maliyetinden kaçmadık, kargo sistemimiz de başladı ve iki haftadır devam ediyor. Tepkiler de olumlu. Antalya'da görülmemiş şeyler bunlar" şeklinde konuştu.

YÖRESEL LEZZET
İşletmelerinde yöresel lezzetlere büyük önem verdiklerini belirten Cumhur Baygın, kahvaltı menüsüne çok özen gösterdiklerini söyledi. Kahvaltı menüsü için Türkiye'nin 27 ilinden ürün tedarik ettiklerini anlatan Baygın, "Türkiye'nin 27 ilinden her hafta kargomuz geliyor ve bu ürünler taze taze misafirlerimize sunuluyor. Gemlik ve Aydın'dan zeytinimiz, Kayseri'den sucuk ve pastırmamız, Afyon'dan kaymağımız, Erzincan'dan tulum peynirimiz, İzmir Bergama'dan tulumumuz, Van'dan otlu peynirimiz, Kars'tan balımız geliyor. Mükemmel kahvaltı sunumu yapabilmemiz için bir çok ilden kahvaltılıklarımız geliyor" dedi.

TÜRKİYE'NİN EN ÖZEL MASALARI
Dünyanın en iyi bilardo masalarının Türkiye'de ilk kez Keyfi Miss'e getirilerek her yaş ve gruptan bilardo meraklısının hizmetine sunulduğunu belirten Emrah Baygın, "Bu masalar oldukça özel bir üretimin sonucunda ortaya çıkar. Kullanılan malzemeden, işçiğine kadar her şeyi özeldir. Türkiye'deki hiçbir işletmede bu tür bir masada bilardo oynama imkanınız yok. 4 tane 3 top ve 3 tane Amerikan türü bilardo masamız mevcut. Ve bu masalar dünyanın en iyi masaları" dedi.

TURNUVA YAPILACAK
İlerleyen dönemlerde bilardonun usta isimlerini işletmelerinde ağırlayıp, özel gösteri maçları yapacaklarını ifade eden Baygın, Dünya ve Avrupa Şampiyonu Serdar Gümüş'ün katılacağı work shoplar düzenleyerek, bilardo meraklılarına ders vereceklerini anlattı. 3 top 3 bant kategorisinde 7 Antalya birinciliği bulunan Emrah Baygın, federasyon tarafından düzenlenen turnuvalara da ev sahipliği yapacaklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sporun ve lezzetin buluştuğu mekan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN