Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Genç'lik sırrı yoga

Akdeniz Üniversitesi öğrencileri haftanın üç günü aldıkları yoga eğitimi ile okul stresinden kurtularak ruhsal ve bedensel dinlenme imkanı buluyor

Giriş Tarihi: 15.1.2013
Akdeniz Üniversitesi Uzun Yaşam ve Yaşlılık Araştırmaları Topluluğu öğrencilerin zihinsel ve bedensel rahatlamalarını sağlamak amacıyla yoga eğitimi veriliyor. Beden Eğitim Spor Yüksek Okulu'nda haftada üç gün gerçekleşen eğitim, Japonya International Cooperation Agency'den (Uluslararası Dayanışma Ajansı) gelen Yoko Yamada tarafından veriyor. Ocak ayı sonunu kadar sürecek olan yoga eğitimi orta düzey geleneksel yoga olup fitness hareketlerini de içeriyor. Öğrenciler yaklaşık 2 saat süren yoga eğitiminde gündelik yaşamın stresini atma, bedensel ve zihinsel olarak rahatlama fırsatını buluyor.

AMAÇ SAĞLIK ETKİNLİKLERİ

Akdeniz Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Gerontoloji Bölümü öğrencileri önderliğinde farklı bölümlerin de destekleriyle kurulan Uzun Yaşam ve Yaşlılık Araştırmaları Topluluğu etkinlikleriyle ruhen ve bedenen dinlenmeyi, genç kalmayı ve daha sportif olmayı hedefliyor. Topluluğun amacı Uzak Doğu Asya'da daha fazla bilinen yoga kültürün üniversitede ve Antalya'da da yayılmasını sağlamak.

RUHSAL BEDENSEL SAĞLIK

Gerontoloji Bölümü ikinci sınıf öğrencisi ve yoga eğitmeni Yoko Yama'nın eğitim süresince yardımcılığını üstlenen Ezgi Uyral, üniversite öğrencilerini bilinçlendirmek istediklerini belirterek "Yoga yapmanın faydalarını eğitim ilerledikçe daha iyi görüyoruz. Amacımız arkadaşlarımızın ileride bedenen ve ruhen sağlıklı bir şekilde yaşam sürmeleri" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Genç'lik sırrı yoga
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN