Kepez'e üniversite talebi

Giriş Tarihi: 16.1.2013
Kepez Sanayici ve İş Adamları Derneği (KEPSİAD) yönetim kurulu üyeleri, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe'yi ziyaret etti. KEPSİAD'ın 2012 yılı çalışmaları hakkında bilgi veren KEPSİAD Başkanı Ramazan Buzkıran, 2013 yılı faaliyetleri ile ilgili projeleri aktardı.

KAMULAŞTIRMA YAPILMALI

Akdeniz Üniversitesi'nin yaptığı başarılı çalışmalarını da yakın takip ettiklerine değinerek "Dünyada bilinen şehir Antalya'nın yine bilinen bir üniversitesi olması bizler adına gurur verici" dedi. KEPSİAD Başkanı Buzkıran, Kepez'de bir üniversite ihtiyacı olduğunu ve bölgeye sağlayacağı katkıyı anlattı. Bugünkü manzaranın yıllar önce Akdeniz Üniversitesi alanının kamulaştırılması ile oluştuğunu, Kepez'de acilen üniversite alanı için kamulaştırma yapılması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe ise Antalya'da sadece bir devlet üniversitesi olmasının yetersizliğine dikkat çekti.

NE KADAR BÜYÜK O KADAR İYİ
Akdeniz Üniversitesi'nin şu an 46 bini aşan öğrenci, 953 öğretim üyesi, 82 de ilan aşamasında eğitmen bulunduğunu hatırlatan Kurtcephe, Türkiye'de öğrenci sayısı bakımından ilk beşte olduklarını belirtti. Kepez ve Alanya'da yeni devlet üniversitelerinin kurulması gerektiğinin altını çizen Kurtcephe, yapılması gereken en az 1500 dönüm arazinin kampus alanı olarak kamulaştırılması. Alan ne kadar büyük olursa geleceğe yatırım da o denli büyük olacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez'e üniversite talebi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN