Hem çevreci hem sanatçı

Engelli Hasan Keleş, atık tenekelerden huni, kandil, kaşık, rende, pasta kalıbı, küllük, soba, boru ve baca gibi gibi ev gereçleri yapıyor

Giriş Tarihi: 17.1.2013
Burdur'da atık tenekelerden huni, kandil, kaşık, rende pasta kalıbı, küllük, soba, boru ve baca gibi gibi ev gereçleri yapan 71 yaşındaki bedensel engelli Hasan Keleş, ürünlerini 5 metrekarelik dükkanında satışa sunuyor. Hasan Keleş, bedensel engelli olduğu için iş bulamadığını, bu nedenle ailesinin kendisini 1955 yılında teneke işinde çalıştırmaya başladığını anlattı.

KİRASI 40 LİRA

Bu tarihten beri tenekecilik mesleğini sürdürdüğünü ve bu işten geçindiğini belirten Keleş, "Evliyim ve 2 çocuğum var. Sabah evden çıkıp dükkanıma geliyorum. Namaz vakitlerinde camiye gittikten sonra Allah verirse ekmek paramı alıp evime gidiyorum. İyi kötü bir dükkanım var, ayda 40 lira kira veriyorum" dedi. Keleş, komşuların getirdiği ve arastadan aldığı yağ tenekeleri ile tabaka saclardan ev gereçleri yaparak sattığını söyledi.

RENDE, PASTA KALIBI VS.

Atık tenekelerden huni, kandil, kaşık, rende, pasta kalıbı, küllük, soba, boru ve baca dibi gibi ev gereçleri yaptığını ifade eden Keleş, ev gereçlerinden rendeyi 1 lira, huniyi 5 ile 7.5 lira arasına sattığını anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hem çevreci hem sanatçı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN