Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arabın İntikamı ile ödüllere aday

Anadolu'da 'Arabın İntikamı' adıyla sahnelenen Othello, oyuncu, yönetmen, kostüm, ışık ve efekt ödüllerine aday

Giriş Tarihi: 19.1.2013
Yazarının başrol karakterini zenci olarak gösterdiği için Anadolu turnelerinde Arabın İntikamı adıyla sahnelenen Othello, Türkiye'nin en saygın tiyatro ödüllerine aday gösteriliyor. Shakespeare'in kaleme aldığı ve dünya tarihinin en ünlü intikam konulu eseri, Antalya Devlet Tiyatrosu tarafından ilk kez Antalyalılarla tanıştırıldı. Gösteriyi beğenen seyirciler, merkezi İstanbul ve Ankara'da olan tiyatro yarışmaları jürisini Othello'yı izlemesi için davet etti.

KOSTÜMLERİN ZERAFETİ

Işık, ses, ses efektlerinin yanı sıra illüzyonların da yapıldığı gösteriyi öne çıkaran bir başka unsuru da, görülmeğe değer kostümleri. Seyircisine yalnızca eserin dönemin izlerini yansıtmasıyla kalmayıp göz ziyafeti de sunan kostümler, özellikle kadın seyircileri kıskandırdı. Ayakkabıdan mendillere kadar Meltem Gülenç ile Kader Gözpınar'ın kostümleri, en küçük dikişe kadar hassasiyetle üretildi.

TAM NOT ALDI
İngiliz yönetmen Malcolm Kaith Kay'ın sahneye koyduğu gösteride, topluluğun en başarılı yüzleri ana rolleri aldı. Alt roller ise Ankara, İzmir gibi illerden davet edilen oyunculara verildi. Yüksek sahne trafiği ve bol repliklerin olduğu gösteride oyuncu kadrosunun performansı tam not aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arabın İntikamı ile ödüllere aday
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN