Tribün haytalarına Beethoven terapisi

Antalyaspor Taraftarları Derneği, taşkınlık yapanları klasik müzik konserine götürme kararı aldı. Eskişehir maçında kurallara uymayan 30 taraftar, Beethoven dinledi

Giriş Tarihi: 21.1.2013
Antalya tribünlerinde taşkınlık ve kötü tezahürat yapanlar, çok sesli klasik müzik konserine götürülerek terapi görüyor. Antalyaspor 1966 Grup Taraftarları Derneği ile her cuma periyodik konser veren Antalya Devlet Senfoni Orkestrası arasında yapılan anlaşmayla, tribünde kendine hakim olamayanlar klasik müzikle rehabilite edilecek. Futbolda şiddeti önleme hedefli bu çalışmayla, orkestra da yeni izleyiciler kazanmış oluyor.

NAHOŞ DAVRANAN KONSERE

Antalyaspor'a yeni marşlar besteleyen kontrbas sanatçısı Koray Karaca ile derneğin yönetim kurulu üyeleri İsmail Bulut ve Hasan Koca'nın buluşması üzerine, bu fikir doğdu. Çarşamba günü yapılan Antalyaspor- Eskişehirspor karşılaşmasının ardından, müzik anlaşması ilk kez uygulandı. Tribünde nahoş davranışlar sergileyen 30 taraftara, orkestra davetiye verdi.

ATKIYLA YÖNETTİ

Taraftarlara eşleriyle birlikte gelmelerini tavsiye eden tribün lideri İsmail Bulut ile Hasan Koca, konser ortasında Şef Orhan Şallıel'e teşekkür plaketi ve Antalyaspor atkısı hediye etti. Konserin ikinci bölümünde Beethoven'in Birinci Senfonisi'ni Antalyaspor atkısı üzerindeyken yöneten Şallıel, "Biz bu kentin müzik rengiyiz. Spor rengi de Antalyaspor. Tribündeki haytaları konserlerimize getirme kararı almışlar. Bu onlar için ceza mı diyeyim, ödül mü bilemiyorum. Ama böyle bir şey düşünmüşler" diye müzikseverlere açıklama yaptı. Seyirciler de bu buluşmayı alkışlayarak desteklediğini ifade etti.

SEYİRCİYE MAÇ DAVETİ

Bundan böyle her konser için deplasman otobüslerini kullanacaklarını duyuran İsmail Bulut "Taraftar grubumuzun çoğunluğunu Kepez ve Varsak'ta ikamet edenler oluşturuyor. Onların her konsere gelmesi için düzenli olarak sponsorlarımızın temin ettiği otobüsler kaldıracağız. Artık tribünlerimize alkollü, küfür eden insanları almıyoruz" diyerek müzikseverleri de maçları izlemeye davet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tribün haytalarına Beethoven terapisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN