Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Altıparmak'tan Kaş'ta seri törenler

Vali Altıparmak Kaş ilçesini ziyaret ederek 12'nin üzerinde temel atma, açılış gerçekleştirdi ve incelemelerde bulundu. Ziyarete milletvekilleri de katıldı

Giriş Tarihi: 21.1.2013
Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak Kaş ilçesini ziyaret ederek temel atma, açılış törenlerine katıldı, incelemelerde bulundu. Vali Dr. Ahmet Altıparmak'ın programına Antalya Milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç, Yusuf Ziya İrbeç, Kaş Kaymakamı Selami Kapankaya, İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Arı ile kurum amirleri eşlik etti. İlk olarak Ağullu köyünde 10 derslikli Şehit Öğretmen Ali Boşgelmez ilk okulu açılışı, Kaş Spor Sahası Açılışı, Köylerin İçme Suyu Tesisleri ile Çamlıova Köprüsü Tesis Teslim Belgelerinin Muhtarlara Teslim Töreni gerçekleştirildi.

HAYIRSEVERLİKTE İLK SIRADA

Törende açtıkları okula bir şehidin isminin verildiğini hatırlatan Vali Altıparmak, ilçede açılışı yapılacak yaklaşık 12 tesise emeği geçenlere teşekkür ederek, "Hayırseverlerin katkısını ihmal etmemek lazım. Antalya bana göre Türkiye'de hayırseverlik açısından ilk sırada. Kaş da önemli bir hayırseverlik merkezinin olduğu yer ama Kaş için yeterli değil" dedi. Vali Altıparmak, Antalya'nın eğitimde, sağlıkta, altyapıda ilk sıralarda olduğunu belirterek, "539 köyümüzün her birinde ayrı ayrı hizmetler.. Kaş'ta bile saymakla bitmiyor. Sadece ben geldikten sonra son iki buçuk yılda bin 300 kilometre dere ıslahı yapmışız" diye konuştu. Heyetin Kaş ziyaretinde Gökseki mahallesi okullar bölgesinde Kaş Ortaöğretim Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu'nun temeli atıldı, Kaş Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi'nde e-kütüphane açılışı yapıldı. Kalkan merkezde restore edilen ve 11 derslikli kız meslek lisesi olarak hizmet verecek bina da gezerek incelemelerde bulunuldu.

112 ACİL SERVİS İSTASYONU

Ziyarette ayrıca Ova ve Kınık beldelerinin yanı sıra tüm havzaya hizmet verecek 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'nun açılışı yapıldı. Altıparmak, batı ilçelerinin tek fen lisesini yaptıracak hayırsever aileye de teşekkür etti. Vali Altıparmak daha sonra beraberindekilerle "Her İlçeye Bir Anaokulu, Her Okula bir Ana Sınıfı" kampanyası kapsamında restore edilerek beldeye kazandırılan Kınık beldesi anaokulunun açılışınI gerçekleştirdi. Altıparmak son olarak Çavdır köyünde Endüstri Meslek Lisesi temel atma törenine katılarak, Anaokulu ve Halı Sahası açılışını yaparak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı temizlik aracı teslimini gerçekleştirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Altıparmak'tan Kaş'ta seri törenler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN