Ünlülerden 'kalbinize' yastıklı bir mesaj var

Kalp hastalıklarına dikkat çekmek amacıyla Memorial Sağlık Grubu ve Club Bypass öncülüğünde gerçekleşen sergi, Terracity AVM'de açıldı

Giriş Tarihi: 22.1.2013
Kalp hastalıklarına dikkat çekmek amacıyla Memorial Sağlık Grubu ve Club Bypass öncülüğünde gerçekleşen Hayatın Armağanı sergisi, Terracity Alışveriş Merkezi'nde açıldı. Açılışa, Antalya Sağlık İl Müdürü Adem Bilgin, Memorial Şişli Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölümü ve Club Bypass Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez, Memorial Antalya Hastanesi ve Memorial Lara Tıp Merkezi Direktörü Dr. Sevim Şuekinci katıldı.

AVRUPA BİRİNCİSİYİZ

Sergi açılışında konuşan Prof. Dr. Sönmez, Türkiye'de kalp hastalıkları yaşının giderek düştüğünü vurguladı. Kalp krizi geçirenlerin ortalama yaşının 35-65 olduğuna değinen Sönmez, "Ülkemiz 50 yaş altı kalp krizine bağlı ölümlerde Avrupa birincisi. Kalp krizinde en önemli faktörlerden biri de sigara kullanımı. Sigara içenler, içmeyenlere göre 2-6 kat daha fazla kap krizi geçirme riski taşıyor. Evde yada işte sigara dumanına maruz kalmak bile kalp hastalığı riskini yüzde 25-30 arttırıyor" diye konuştu. Sergide, aralarında Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses, Arda Turan, Engin Altan Düzyatan, Gülben Ergen, Haldun Dormen, Pascal Nouma, Hülya Avşar ve Seda Sayan gibi ünlü isimlerin tasarladıkları kalpli yastıklar ve kalp sağlığı ile ilgili mesajları yer alıyor. Sergi 25 Ocak tarihine kadar ziyarete açık olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlülerden 'kalbinize' yastıklı bir mesaj var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN