Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali: Zeytinköy'ün iklimini değiştirdik

Kanunsuzların bölgesi Zeytinköy'ün iklimini 2,5 yılda değiştirdiklerini belirten Vali Altıparmak, 40 bin TL'lik evlerin 300 bin TL'ye çıktığını söyledi

Giriş Tarihi: 22.1.2013
Başta uyuşturucu satıcıları ve hırsızlar olmak üzere şehirdeki kanunsuzların yaşam bölgesi Zeytinköy'de başlatılan Zeytinköy Sosyal Kültürel Ekonomik Geliştirme Projesi'nin değerlendirme ve sonuç toplantısında, Vali Ahmet Altıparmak başkanlığında 2013 yılında yapılacaklar belirlendi. Başlangıcı 2010 yılının Ağustos ayında olan proje kapsamında, tüm kamu kurumları, sivil toplum örgütleri projeye katkı anlamında koordineli güç birliği yapıyor.

METRUK YAPILARI YIKIN

Bugüne kadar Zeytinköy'e yapılanların anlatıldığı sunumu dinleyen Vali Altıparmak, geçen cumartesi günü gezdiğinde hala bölgede metruk gecekondular olduğunu söyledi. Bunların kaldırılmasında öncelik isteyen Altıparmak, "Bunun basit bir imar yolu vardır. Sağlıklı olmayan bina sahiplerine tebligat gönderirsiniz, ya siz yıkın, ya da biz yıkacağız dersiniz" diye yol gösterdi.

DAİRE FİYATLARI UÇTU

Fırsat buldukça bölgeye gidip insanlarla konuştuğunu ve yapılan hizmetleri incelediğini anlatan Altıparmak, bölgenin ikliminin hayli değiştiğini söyledi. Projeye başlandığı dönemde 30- 40 bin TL'ye zor satılan yerlerde yapılan yeni apartman dairelerin 250- 300 bin TL'ye kadar fiyatlandırıldığını belirten Altıparmak, "Bugüne kadar karşılaşılan sorunları tespit edeceğiz. Yeni yılda Zeytinköy için yapacaklarımızı belirleyeceğiz. Belirlediğimiz projeleri yakında kamuoyu ile paylaşacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali: Zeytinköy'ün iklimini değiştirdik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN