Kahraman tiyatro TV'ye karşı

Giriş Tarihi: 23.1.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, AKM Perge Salonu'nda tiyatro sanatçısı Turgay Tanülkü, Büyükşehir Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Müfit Kayacan ve Prof. Dr. Semih Çelenk'in katılımlarıyla "Kahraman Tiyatro Televizyona Karşı" adlı bir söyleşi düzenledi. Söyleşide konuşan tiyatro sanatçısı Turgay Tanülkü, ekonomik problemin artmasıyla tiyatro seyircisinin azaldığını söyledi.

TELEVİZYON TÜKETİYOR

Tiyatro salonlarının yok edilmeye veya küçültülmeye çalışıldığını ifade eden Tanülkü, televizyon ile tiyatronun farklarına da değinerek şunları söyledi: "Tiyatroyu beğenmezsen kalkıp gidersin ama televizyon mutlaka birisini yakalayacaktır. Tiyatroda oyuncu en iyisini sunmaya çalışır. Tiyatro karanlığın içinde bir ışık kaynağıdır. Televizyon dokunmayı önlüyor. Tiyatro hepimizi oyuncu yapar ama televizyon tüketmeye çalışır."

ANTALYA TARİHİ MİSYONU

Büyükşehir Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Müfit Kayacan, Antalya'nın tiyatro oyunu üretimi ve sahnelenmesi konusunda iyi durumda olduğunu söyledi. Antalya'nın tarihi geçmişinin kentte tiyatroyu zorunlu kıldığını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahraman tiyatro TV'ye karşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN