'Yalla Turkey'li tanıtım zamanı

Giriş Tarihi: 23.1.2013
Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü, 2013 yılı tanıtım afişlerini Arap ülkeleri için ilk kez özel olarak tasarladı. Türkiye'nin birçok il ve ilçesinin tanıtımı için özel tasarlanan afişlerle, "Haydi Türkiye'ye" anlamına gelen "Yalla Turkey" temasıyla Arap pazarına canlılık getirilmesi amaçlanıyor.

CANLILIK GETİRMEK İÇİN

Görselleri ilk kez Antalya'da tanıttıklarını ve artan Arap pazarına daha da canlılık getirmek için böyle bir tanıtıma gittiklerini belirten Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, "Pazar ülkelerimize göre görsellerimiz değişiyor. Her bölge için ayrı bir görsel hazırladık. Deniz, kum, güneş için gelenlere onların bulunduğu ağırlıkta görseller, kültür turizmi için gelenlere onlar ile ilgili görseller, golf, sağlık ve SPA için gelenlere o tür görseller hazırladık. Her amaca yönelik görselimiz mevcut" dedi.

CİDDİ ÇIKIŞ YAKALARIZ
İlk defa Araplara özel bir tanıtım afişi düzenlediklerini belirten Genel Müdür Cumhur Taşbaşı, şunları söyledi: "Ortadoğu pazarında 'Yalla Turkey' diye bir sloganla hareket ettik. Yalla demek 'Haydi' demek. Yalla Turkey, yalla İstanbul, yalla Antalya, yalla Bodrum, yalla Bursa, yalla İzmir gibi değişik görseller yaptık. Arap dünyasında bunun bir halk terimi olduğunu öğrendik. Bizim ülkemize daha önce Suudi Arabistan başta olmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri ve o bölgedeki Ürdün, Fas, Tunus'tan 200 binin üzerinde bir ziyaretçi geliyordu. 2012'de, 2011 yılına göre yüzde 50'lik bir artış oldu. Bu yıl 'Yalla Turkey' tanıtımı ile yine böyle bir ciddi çıkış yakalarız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yalla Turkey'li tanıtım zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN