Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitim kampüsü ihale edilecek

Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, hükümetin Antalya'ya yapacağı eğitim yatırımlarını açıkladı

Giriş Tarihi: 24.1.2013
AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, hükümetin eğitim alanında Antalya'ya yapacağı yatırımları konu alan bir basın toplantısı düzenledi. Ak Parti merkez binasında gerçekleşen toplantıda 2013 yılı içerisinde 55 yeni okulun yapılacağı müjdesini veren Köse, toplam yatırım maliyetinin 142 milyon lira olduğunu söyledi.

55 YENİ OKUL

Türkiye'nin ilk eğitim kampüsünün Kepez'de yapılacağını ve projenin ihale aşamasına geldiğini belirten Köse, 2013 yılı içerisinde Antalya'ya 55 yeni okul yapılacağını söyledi. Antalya'nın 55 okul ile birlikte 921 yeni derslik kazanacağına dikkat çeken Köse, okulun yanı sıra 200 öğrencili 1 pansiyon ve spor sahasının da 2013 yılı programına alındığını söyledi.

HAYIRSEVER KATKISI DEVAM

2013 yatırım programına alınan okulların dışında hayırsever vatandaşların proje ve inşaatları sürdürdüğüne değinen Köse, 11 ilçede 81 eğitim tesisinin en kısa zamanda tamamlanacağını dile getirdi. Kıvrak, hayırseverler tarafından yaptırılan bin 87 derslik, bin 900 öğrenci kapasiteli 9 pansiyon, 2 halk eğitim merkezi, 2 spor salonu, 1 uygulama oteli ve 1 sosyal tesisin yatırım maliyetinin 214 milyon civarında olduğunu açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim kampüsü ihale edilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN