Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenci yurtlarını otel fuarı yeniledi

ANFAŞ Otel Ekipmanları Fuarı açılışında konuşan Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak, öğrenci yurtlarını bu fuarla değiştirerek yüzde 100 doluluk yakaladıklarını belirtti

Giriş Tarihi: 24.1.2013
Türkiye'nin markalaşmış fuarları arasında yer alan Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı, (ANFAŞ Hotel Equipment) 24'üncü kez sektör temsilcileri ve ilgililerine kapılarını açtı. İran, Mısır, Makedonya, Almanya gibi 25 yabancı ülkeden gelenlerle birlikte 35 binin üzerinde ziyaretçi beklenen fuar, 26 Ocak'a kadar sürecek.

BAŞARIYI FUARA BORÇLUYUZ

Bavyera Ticaret ve Sanayi Odası Akdeniz Proje Ofisi Sorumlusu Anis Azouz'un ardından bir konuşma yapan Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak, açılışa damga vuran bir konuşma yaptı. Fuara 7'inci kez katıldıklarını yurtlarda büyük bir değişimle gelen başarı kazandıklarını vurgulayan Albayrak, "Eskiden yurtlarımız ranza düzenindeydi. 15 günde bir kez nevresimler değişirdi. Doluluk oranı da yüzde 60'a çıkıyordu. Öğrenci sezon boyunca kalmak istemiyordu. Fuarla battaniyelerden yorgana geçtik. Yeni yastıklar aldık. Nevresimler istendiği an değişiyor. Doluluk oranınız da yüzde 100'e çıktı" diyerek fuardan nasıl yararlandıklarını anlattı.

KAPSAMI GELİŞMELİ

Sektörde birçok yeniliğin sunulduğu, zihinlerin buluştuğu marka olan bir fuarın açılışını yaptığını belirten Vali Ahmet Altıparmak ise gelenlerin büyük bir pazarı görme şansı yakaladığını söyledi. Fuarın etrafında kongre turizmi gibi daha fazla konuların dönmesi gerektiğine işaret eden Altıparmak, "Antalya bu büyük platformu kabul etmeye hazır bir bölge. Keşke İstanbul'daki EMITT fuarı da bu fuarla birbirini tamamlayacak şekilde düzenlense" diye konuştu. Açılış kurdelesini kesen protokol, ardından hep birlikte stantları gezerek yeni ürünleri tanıdı.

AŞÇILAR YARIŞI BIRAKMADI

Fuar süresince sektördeki gelişmelerin anlatımı için çeşitli paneller de düzenleniyor. Ayrıca fuarda ilk kez, alıcı otelciler ile satıcı firma temsilcilerin birebir görüşme yapabilmeleri için bir VIP oda ayrıldı. Fuarı renklendiren Uluslararası Altınkep Aşçı Yarışması da, EXPO Center'ın alt katında 5'inci kez yapılıyor
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenci yurtlarını otel fuarı yeniledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN