Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhtar 2.5 yıldır dağ taş aranıyor

2.5 yıldır kayıp olan muhtarı bulmak için 20 metrelik mağaraya inen AFAT ekibi havasızlık ve akreplerden dolayı zor anlar yaşadı

Giriş Tarihi: 25.1.2013
Antalya'nın Gazipaşa ilçesine bağlı Kızılgüney köyündeki evinden 6 Temmuz 2010 tarihinde "İlçe merkezine gidiyorum diyerek çıkan ve bir daha haber alınamayan Kızılgüney köyü eski muhtarı Hüseyin Karabulut'u (67) bulmak için Antalya Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekibi bölgeye geldi.

TÜP VE HALATLA İNİLDİ

9 çocuk, 9 torun sahibi muhtarın öldüğünden şüphelenen Gazipaşa Jandarma Karakol Komutanlığı ekibi ile Kızılgüney köyü Çakalbeleni mevkiine gelen 3 kişilik AFAT ekibi, bir saat süren uğraş sonrası mağaraya inebildi. Tüp ve halatla mağaraya inen ekipten bir görevli mağarada inceleme yaptı. Daha önce mağaraya kamera sarkıtan jandarma ekipleri tabanda anahtar şeklinde bir delil olduğundan şüpheleniyordu.

MAKARA SİSTEMİ ÇALIŞMADI

AFAD personeli içeride havasız bir ortamın ve çok sayıda akrep olduğunu söyleyerek dışarı çekmelerini istedi. Çekmek için kullanılacak olan makara sistemi çalışmayınca telaşlanıldı. Mağara içindeki personeli dışarı çekmek için jandarma ve köy halkı AFAT personelinin bağlı bulunduğu ipi hep birlikte çekerek personeli dışarı çıkardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhtar 2.5 yıldır dağ taş aranıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN