Türkiye'nin en iyi haber sitesi

OSİAD gecesinde liman müjdesi

Organize Sanayici ve İş Adamları Derneği, Vali Altıparmak ve Başkan Budak'ı ağırladı. Vali Altıparmak gecede Antalya Limanı'nın genişletme çalışmalarının başladığını müjdeledi

Giriş Tarihi: 25.1.2013
Antalya Organize Sanayici ve İş Adamları Derneği, (OSİAD) 2013'ün ilk toplantısında Vali Ahmet Altıparmak ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak'ı konuk etti. Yeni yapılacak hizmet binasının yapımına başlandığını duyuran OSİAD Başkanı Hakan Karaca, 2012 faaliyetlerini anlattıktan sonra mikrofonu bıraktığı konuklarına teşekkür plaketi sundu. Ankara'dan yapılan 'plaket alıp-vermeyin' uyarısını hatırlatan Altıparmak, hatıra fotoğraflarını bir de plaketsiz olarak çektirmeyi istedi. Gecenin müjdeli haberi de Vali Altıparmak'tan geldi. Altıparmak, işadamlarını rahatlatacak olan Antalya Limanı'nı genişletme projesine başlandığını müjdeledi. Geldiği 2010 yılından bu yana OSB'de büyük gelişme olduğunu belirten Altıparmak, "Bölgedeki 261 parselden 144'ü faal. Bu parsel sayısı Antalya için az. Ama her geleni kabul etseydik, burası zaten dolardı. Buraya üreten girsin istiyoruz. Lojistik olarak kullanılmasını istemiyoruz" diye konuştu.

KÜLTÜR-SANATA YATIRIM

Olumlu gelişmelere rağmen Türkiye ile birlikte atağa geçen Hindistan gibi ülkelerin gerisinde kalmamak için çalışmaya devam etmek zorunda olduğumuzu dile getiren Altıparmak, "Bizim kat edeceğimiz yol hakikaten çok fazla. Diğer illere nazaran Antalya ekonomisi güçlü. Ama Antalya ekonomisiyle orantılı kültürel değerler üretiyor mu? İşadamlarımızın çocukları enstrüman çalıyor mu, tiyatroya gidiyor mu? Kaç tane işadamı sanata ve kültüre yatırım yapıyor? Okullarda değerler eğitimine işte bu yüzden önem veriyorum. Çarşıya çıkınca arabanıza rahat binemiyorsunuz. Trafikte herkes kavga çıkarmaya hazır" şeklinde konuştu.

ÇEVRECİ ÖDÜLÜ ALACAĞIZ
Antalya OSB'nin Türkiye'nin en başarılı OSB'leri arasında olduğunu belirten ATSO Başkanı Budak ise 1 Mart'ta Türkiye'nin en çevreci OSB'si ödülü alacaklarını müjdeledi. Bölgede son 10 yılda yüzde 150'den fazla elektrik tüketim artışı olduğunu açıklayan Budak, "Bu kadar büyümeyle birlikte çevreci ödülü almamız, Antalyalı sanayicinin çevreye verdiği önemi gösterir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
OSİAD gecesinde liman müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN