Anneden oğula ikinci hayat

Giriş Tarihi: 27.1.2013

Şanlıurfalı 9 çocuk annesi Rabiya Akbaş, diyalize bağlanmaya başlayan oğluna böbreğini verdi. Nakli Prof. Dr. Demirbaş ve ekibi gerçekleştirdi

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve Opr. Dr. Sabri Tekin tarafından gerçekleştirilen operasyonla 70 yaşındaki Rabiya Akbaş'ın böbreği, 42 yaşındaki oğlu Mehmet Akbaş'a nakledildi.

4 ÇOCUK BABASI İŞÇİ
Şanlıurfa' da yaşayan ve belediyede işçi olarak çalışan evli 4 çocuk babası Mehmet Akbaş, 12 gün önce evinde mide bulantısı ve karın ağrısı sıkıntısı yaşadığını bunun üzerine de hemen hastaneye gittiğini söyledi. Hastanede yapılan tetkiklerin ardından üre ve kreatinin yüksek çıkması sonucu diyalize girdiğini anlatan Mehmet Akbaş, "12 gün boyunca diyalize girdim ve ailemle de konuşarak nakil olmanın daha iyi bir çözüm olacağına karar verdim" dedi.

ANNE HİÇ DÜŞÜNMEDİ

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi'nde nakil olan arkadaşının tavsiyesi ve kendi araştırmaları sonucunda Şanlıurfa'dan Antalya'ya geldiklerini söyleyen Akbaş, "İlk olarak annem böbreğini bağışlamak istedi. Beni 9 ay karnında taşıdı, 2 yıl sütünü verdi. 42 yaşıma kadar biran olsun benden sevgisini esirgemedi. Bu zor günümde de canından parça verdi. Annem benim baştacım" diyerek annesi ve organ nakli ekibine çok teşekkür ettiğini söyledi. Oğluna böbreğini bağışlayan 9 çocuk annesi 70 yaşındaki Rabiya Akbaş ise "Oğlumun hastalığı benim hastalığımdı. Diyalize girerek acı çekmesini istemedim ve böbreğimi bağışladım" dedi.

İKİSİNİN DE SAĞLIK DURUMU İYİ
Nakli gerçekleştiren Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş, yaptığı açıklamada, ameliyatların başarılı geçtiğini belirterek, hem annenin, hem oğlunun sağlık durumlarının iyi olduğunu, birkaç gün içinde taburcu olacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anneden oğula ikinci hayat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN