Lübnan'da Antalya'ya turizmde ilk sıra sözü

Giriş Tarihi: 28.1.2013

Lübnan Seyahat Acenteleri Birliği ile Lübnanlı tur operatörleri yetkilileri, Antalya'da Vali Altıparmak ve turizmcilerle buluştu

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA), ilgili kurum ve kuruluşlarla birlikte Antalya'ya getirdiği Lübnan Seyahat Acenteleri Birliği (ATTAL) ile tur operatörlerinin yetkilileri, Antalya Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu Başkanvekili Dr. Ahmet Altıparmak tarafından kabul edildi. Vali Yardımcısı Recep Yüksel, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, BAKA Antalya Yatırım Destek Ofisi (YDO) Koordinatörü Alaattin Özyürek ile uzman Seyitcan Altınkaynak ve Konyaaltı Otelciler Birliği (KOTEB) Başkanı Metin Ölçer, Termessos Seyahat Acentası yetkilileri ile Kayı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Talha Görgülü ile Delphin Grup Yönetim Kurulu üyesi Tolga Cömertoğlu'nun da hazır bulunduğu ziyarette Vali Altıparmak, konuk tur operatörleri ile tek tek tanıştı. Kalabalık Lübnanlı heyeti görmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Altıparmak, "3 yıldır Antalya'da görev yapıyorum ancak ilk kez Lübnanlı bir heyeti kabul ediyoruz. Turizm ve ticaret rakamlarında bu kadar komşuluk ve kültürel yakınlığa rağmen ilişkiler zayıf görünüyor. Bu ziyaretten sonra umarım bazı gelişmeler yaşanır" diye koınuştu.

GÜVEN VURGUSU

Temel önceliklerinin çevre, insan kaynağı ve tesislerdeki kalitesi ile güven olduğunu belirten Vali Ahmet Altıparmak, turistin sıkıntısı olduğunda 'Alo 179' hattını arayarak yardım isteyebileceğini hatırlatarak, "İngilizce, Fransızca, Rusça dillerinde hizmet veriliyor. Ayrıca 112 Acil Çağrı Merkezi var. AB'de de olan bir numara"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lübnan'da Antalya'ya turizmde ilk sıra sözü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN