Kırmıtlı Kuş Cenneti'ndeki çöp tehdidi

Belediye Başkanı Kara: ''Belediyemizin öncülüğünde ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte bölgede kalıcı bir temizlik kampanyası yapacağız''

Giriş Tarihi: 29.1.2013 16:50
Belediye Başkanı Kadir Kara, bazı bölümlerine çöp dökülen Kırmıtlı Kuş Cenneti için kalıcı bir temizlik kampanyası yapacaklarını bildirdi.
Kara, yaptığı yazılı açıklamada, çok sayıda kuş türünün gözlendiği ''Kırmıtlı Kuş Cenneti''nin bazı bölümlerine çöp döküldüğünü öğrendiklerini belirtti.
Osmaniye Belediyesi temizlik ekiplerinin bir doğa harikası olan Kırmıtlı Kuş Cenneti'ne veya belediyeye ait çöp döküm sahası haricindeki yere çöp dökmediğini ifade eden Kara, şunları kaydetti:

''Kuş Cenneti'ne dökülen çöplerle ilgili olarak üzerimize düşen görevi yapacağız. Kırmıtlı Kuş Cenneti Osmaniye için önemli bir doğal alandır. Mücavir alan sınırlarımız dışında olmasına rağmen bu konuda yakın bir zaman içerisinde, belediyemizin öncülüğünde ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte bölgede kalıcı bir temizlik kampanyası yapacağız.''

Yalıçapkını, İzmir Yalıçapkını ve Alaca Yalıçapkını kuşlarının Türkiye'de bir arada rahatlıkla gözlemlendiği tek yer olan Kırmıtlı Kuş Cenneti'nin civarında bazı çöp kamyonları tarafından çöp döküldüğü görülmüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırmıtlı Kuş Cenneti'ndeki çöp tehdidi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN