Antalya'ya lüks dokunuşlar

Giriş Tarihi: 30.1.2013

Pazarlama-üretim alanında da faaliyet gösteren PAKTAŞ, lüks konut projeleri ile adından söz ettiriyor. Lavanda Konutları'yla da lüksün sınırlarını zorluyor

Akdeniz Markaları sayfasını bu hafta babalarının Kayseri'de temelini attığı markayı Antalya'ya taşıyan üç işadamı kardeşin hikayesine ayırdık. Ahmet, Kenan ve Murat Karaçullukçu, PAKTAŞ markasının ikinci kuşak yönetimi olarak markayı farklı sektörlerde önemli bir konuma getirdi. Emaye mutfak eşyaları üretimi ile ticaret hayatına başlayan PAKTAŞ, bugün inşaat, 8 markanın distribütörlük ağı ve mutfak mobilyaları üretimi olmak üzere üç farklı sektörde faaliyet gösteriyor.

ANTALYA'YA ADIM

40'ncı yılını kutlayan PAKTAŞ, 1972 yılında PAKTAŞ Emaye Sanayi adı altında kuruldu. Ali Karakullukçu tarafından kurulan şirket, emaye mutfak eşyaları ve elektrikli ev aletleri üretimi ile ticaret hayatına başladı. Şirket markası 1986 yılından sonra Antalya'ya taşındı. Antalya'da yönetimi ikinci kuşak devraldı. Ahmet, Kenan, Murat Karakullukçu Antalya'da işe distribütörlük ağı kurarak başladı.

DİSTRİBÜTÖRLÜK

Bugün Ufo, Fiesta, Samsung, Airfel, Sunny, Kleo, Honeywell, Mastas, Vigo olmak üzere ulusal ve uluslararası 8 şirketin distribütörlüğünü yapan PAKTAŞ'ın Akdeniz, Ege ve İç Anadolu bölgelerinde bin 200 bayisi bulunuyor. PAKTAŞ'ın adından söz ettirdiği sektörlerin başında ise inşaat geliyor. 1998 yılında Beldibi'de bir otel yaparak turizm sektörüne giren PAKTAŞ, otel inşaatıyla birlikte inşaat sektörüne de ilk adımını atmış oldu.

PAKTAŞ PLAZA'YI YAPTI

Bugün otel idaresini kiracıya devreden PAKTAŞ, inşaat sektöründe ise gelişmesini sürdürüyor. Otel inşaatının ardından kendi şirket merkezlerinin de bulunduğu PAKTAŞ Plaza'yı yapan Karakullukçu kardeşler, son 10 yıldır ise yap-sat olarak inşaat sektörüne giriş yaptı. Şirketin bu alandaki ilk icraatı ise PAKTAŞ Erüst Konutları oldu. PAKTAŞ Erüst Konutları, şirketin inşaat sektöründe nasıl bir tutum alacağının da yol haritası oldu: Lüks konutlar ve yaşamı kolaylaştıracak çözümler… 40 dairelik olan projede, Antalya'da örneğine az rastlanan bir lüks konsepti uygulandı. 250 ve 400 metrekare arasında değişen dairelerde, akıllı ev sistemi, tüm elektrikli ve elektronik cihazların merkezden kontrol edildiği dokunmatik ekran, parmak iziyle açılan kapılar, daire içinde görüntülü diafon, daire içinden asansör çağırabilme, güvenlik kimlik sorgulama kulübesi, Tik ağacı kaplamalı havuz kenarları, sauna, fitness, havuz, yürüyüş yolları, squash oyun alanı gibi lüksün tüm detayları bu projede düşünülmüş. Proje, PAKTAŞ'ın nitelikli mobilya üretiminin de kapılarını açmış. Lüks inşaata uygun kalitede mobilya bulmakta zorlanınca kendileri üretime başlamış. Ahmet Karakullukçu, inşaat alanında Antalya'da çok ses getirecek yeni bir projeye daha hazırlandıklarını ve lüksün sınırlarını zorlayacaklarını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'ya lüks dokunuşlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN