Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepezaltı ve Santral tapularını alabilecek

Büyükşehir Meclisi, Kepezaltı ve Santral'de yaşayan binlerce vatandaşın merakla beklediği kararı onayladı

Giriş Tarihi: 30.1.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepezaltı ve Santral mahallelerinde yaşayan 3 bin 443 vatandaşın tapu alabilmesinin önünü açacak kararı görüştü. Mecliste Kepezaltı ve Santral mahallelerinin daha önce kabul edilen üst ve alt ölçekli planlarına yapılan itirazlar görüşüldü. Çok sayıda vatandaşın da takip ettiği mecliste oy çokluğuyla alınan kararla vatandaşın tapularını almasının önü açılmış oldu.

36 İTİRAZDA BULUNULDU

Planlara yapılan itirazlar İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından reddedilirken, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Burak Öztürk meclis üyelerine yapılan itirazlar ve planlar hakkında açıklamalarda bulundu. Planlara vatandaşlar ve Şehir Plancıları Odası (ŞPO) Antalya Şubesi ile birlikte toplam 36 itirazda bulunulduğunu anlatan Öztürk, bunlara bağlı olarak yeni düzenlemeler yapıldığını aktardı.

PLAN İPTAL EDİLMEMELİ

CHP Grup Sözcüsü Deniz Fırat Budak, vatandaşın maksimum beğeneceği ve seveceği bir plan yapıldığını belirtirken, muhalefet partilerinin sözcüleri ise emsalin arttırılması gerektiğini savundu. Oylamanın ardından açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, bunun bir açık artırma konusu olmadığını belirterek şunları söyledi: "Kente vereceğiniz emsal benim her zaman söylediğim gibi imar hukukuyla ve tekniğiyle bağdaşan bir emsal olacak. Kentin yapısını bozmayacak. Aksini yaparsanız sık sık iptallerle karşılaşırsınız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepezaltı ve Santral tapularını alabilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN