Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türel'den 2 gol

Giriş Tarihi: 30.1.2013

Menderes Türel açıkladı: Yeni stat inşaatı Mart-Nisan ayında başlayacak, 800 yerine 380 günde bitirilecek ve 2014/15 sezonu maçları burada oynanacak

Antalyaspor dün tarihi günlerinden birini yaşadı. Kırmızı- beyazlı kulübü ziyaret eden Antalya Milletvekili ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, kesinleşmiş iki müjdeyi verdi. Türel, ihalesi tamamlayan 30 bin kapasiteli stadın temelinin Mart-Nisan aylarında atılacağını, daha önce 800 gün olarak açıklanan inşaatın bitirilme tarihinin ise 380 güne çekildiğini müjdeledi. Antalyaspor'un tesislerinin yapılacağı 237 dönümlük arazinin tahsis yazısını Kulüp Başkanı Hasan Akıncıoğlu'ya teslim eden Türel, tesislerin yapımı aşamasında da destek vermeye devam edeceklerini açıkladı.

2014/15 SEZONUNA
Öğle saatlerinde Hasan Subaşı Tesisleri'ne gelen Türel, burada Başkan Hasan Akıncıoğlu ve Teknik Direktör Mehmet Özdilek'le düzenlenen basın toplantısında ihalesi tamamlanan stadın temelinin Mart-Nisan aylarında atılacağını belirtirken, inşaatın bitirileceği süre için yapılan değişikliği açıklayıp büyük bir sürpriz yaptı. Türel, "İhaleyi üstlenen firma 3 vardiya halinde 24 saat çalışarak stadı 380 günde bitirecek. Böylece, Antalya'da yerel yönetim değişikliği sonucunda yapılması engellenen stat, 1 yıl sayılabilecek sürede bitirilip kaybedilen zamanın bir bölümü telafi edilmiş olacak" dedi. Türel, SABAH Akdeniz muhabirinin, "Bitirilme süresinin 380 güne düşürülmesi talebi Antalyaspor'dan mı geldi?" sorusuna, "Bu tamamen Başbakanımızın emri ile oldu. Ama zaten Antalyaspor, mümkün olsa stadı bugün istiyor" diye yanıt verdi. Yeşilbayır'daki 237 dönüm arazinin tahsis yazısını Başkan Hasan Akıncıoğlu'ya teslim eden Türel, "Antalyaspor'u herkesin bildiği tribünden bir taraftar olarak desteklemeye devam ediyor, Antalyasporlu olmaktan da gurur duyuyorum. O zaman Antalyaspor'a eli boş gelmek olmazdı. Tahsis yazısını teslim ediyorum. Yapım aşamasında da katkılarımız sürecek" diye konuştu.

ŞİFO MEHMET MARKADIR
Türel böylece, geçen yaz yaptığı açıklamada stat inşaatına, hedeflenen tarihte başlanamayacağını öne süren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'a da icraatlı yanıt vermiş oldu. Basın toplantısının son bölümünde Antalyaspor'un durumunu değerlendiren Türel, sözlerini şöyle tamamladı: "Bir kulüp iyi bir yönetim, teknik kadro, futbolcusu, medyası ve taraftarı ile kenetlenince başarıya ulaşır. Ama futbol entresandır. Bazen bu unsurlar ve birliktelik tamamlandığında da başarı gelmeyebilir. Böyle durumlarda birlikteliği ve kenetlenmeyi korumak gerekir. Antalyaspor, bazı kulüplerin bir futbolcusunun maliyeti ile kurulmuş bir takımdır. Türk futbolunun önemli markalarından biri olan Mehmet Özdilek hocamızın yine göğsümüzü kabartacağını çok iyi biliyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel'den 2 gol
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN