Kutso'da ihracat tartışıldı

Giriş Tarihi: 31.1.2013
Antalya'nın Kumluca İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) tarafından, "İhracatçılarımız ve sektörde yer alan kamu kurumlarıyla istişare" konulu toplantı düzenlendi.

İHRACAT ARTTIRILACAK
Akbulut Otel'deki toplantıya KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Alaaddin Aytekin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe Müdürü Adem Aydın, Finike Gümrük Kısım Amiri Osman Bölükbaşı Dara, Zirai Karantina Müfettişi Cemil Ergün, ihracatçılar ve sektör çalışanları katıldı. Toplantının açılışında konuşan KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Aytekin, toplantıyla ihracatta yaşanan sorunları ve yapılması gereken çalışmaları birlikte konuşmak istediklerini söyledi. İhracat konusunda 2012 yılında bir miktar gerileme yaşandığını ifade eden Aytekin, Türkiye yaş meyve ve sebzesinin yüzde 50'sinin Antalya'dan karşılandığını belirtti. Antalya'da üretilen ürünlerin yarıya yakınının Kumluca ve çevresinde üretildiğine dikkat çeken Aytekin, yine bölgede üretilen ürünlerin yarıdan fazlasının ihraç edildiğini kaydetti. Aytekin, KUTSO olarak temennilerinin gelecek yıllarda hem bölgede üretilen ürünlerin hem de ihracatın artması olduğunu söyledi.

HERKES GAYRETLİ
Kumluca Zirai Karantina Müfettişi Cemil Ergün ise bölgeden yapılan yaş sebze meyve ihracatının artması yönünde kendilerinin de ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini, ihracatçılara yardımcı olmaya ve yol göstermeye çalıştıklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kutso'da ihracat tartışıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN