Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müteahhitler de ertelemeden mutlu

Giriş Tarihi: 31.1.2013

Tüm İnşaat Mühendisleri Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Karataş, üyelerin zaman kazandığını söyledi

Tüm İnşaat Mühendisleri Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş, girişimleri sonucu ATSO'ya kayıtlı üye sayılarının 2 bin 501'in üzerine çıkarıldığını, böylece meclis üye sayısının 5'e, komite üyesi sayısının da 11'e çıkarıldığını bildirdi.

DEMOKRASİ ADINA GÜZEL
Karataş, ATSO seçimlerinin Mayıs ayında yapılmak üzere ertelenmesinin demokrasinin çoğulcu ve katılımcı olmasıyla güzelleşeceğine olan inançlarından dolayı doğru olduğunu belirtti. Karataş, "Ağustostan sonra TOBB seçimleri yapılacağı için ağustosa kadar ticaret ve sanayi odaları seçimlerini tamamlayacaklardır. Bu süre zarfında NACE, yani meslek örgütlerinin kodlanması sonucunda bizim eskiden 33. grup olan müteahhitlik faaliyet numaramız, 30. grup olarak değiştirildi. Bu mevzu bahis NACE kodlaması öncesinde 33. grupta müteahhitlik faaliyetinde iştigal eden ATSO'ya kayıtlı 3 bin 411 üyemiz varken, NACE'den sonra üye sayımız 2 bin 470'e, meclis üyesi sayımız 4'e, komite üyesi sayımız 9'a düşürülmüştü. Arada 941 üyemizin nereye gittiğini anlayamamıştık. Seçim tarihinin uzatılması sonucu farklı meslek gruplarına kaydırılan üyelerimiz geriye dönmeleri veya gittikleri grupta seçim çalışmaları yapabilmeleri adına zaman kazanacaklar'' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müteahhitler de ertelemeden mutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN