Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alaiye Üniversitesi yolda

Alanya Tıp Fakültesi için ilçeye giden Rektör Kurtcephe, bu fakültenin kurulmasıyla birlikte Alaiye Üniversitesi'nin önünün de açıldığını söyledi

Giriş Tarihi: 3.2.2013
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof Dr İsrafil Kurtcephe, Bakanlar Kurulu'nca onaylanan A.Ü. Alanya Tıp Fakültesi'nin inşa edileceği alanı belirlemek ve ön çalışma yapmak üzere ilçeyi ziyaret etti. Burada ilk önce yapımı tamamlanma aşamasına gelen Konaklı Kongre Merkezi'ni gezen Kurtcephe'ye ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, Meclis Başkanı Mustafa Tuna, Konaklı Belediye Başkanı Abdullah Sönmez, Ak Parti İlçe Başkanı Hüseyin Güney, Oba Belediye Başkan Vekili Yılmaz Güzel ile ALTSO Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti. İstanbul Lütfi Kırdar'dan sonra ülkenin en büyük ikinci kongre merkezi olacak Konaklı Kongre Merkezi'nin önemine değinen Kurtcephe, yapımı tamamlanma aşamasına gelen merkeze katkılarından dolayı Konaklı Belediyesi ve ALTSO'ya teşekkür etti.

İNANILMAZ BİR İVME KAZANDI
Oba Belediyesi sınırları içinde belirlenen arazilerde bir dizi inceleme yapan Rektör Kurtcephe, Tıp Fakültesi'nin kurulacağı nihai yeri üniversitenin teknik ekibinin önümüzdeki hafta içinde yapacağı çalı��madan sonra belirleyeceklerini söyledi. Yine Oba'da yapılan Bölge Hastanesi inşaatını da ziyaret eden Kurtcephe, sadece Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin Antalya ekonomisine 211 milyon TL katkıda bulunduğuna dikkat çekerek, "Böylesine önemli bir yatırımın benzerini Alanya'ya kazandırma gayreti içindeyiz. Alanya'da kurulan fakültelere ve ALTSO MYO'ya Tıp Fakültesi'ni de ekleyince ilçede bir devlet üniversitesi kurmanın önündeki engellerin kalkacağını da müjdeleyen Kurtcephe, "İlk kez bir ilçede devlet üniversitesi kurulması yönünde adım adım ilerliyoruz. Alaiye Devlet Üniversitesi olmasını arzu ettiğimiz bu yapının oluşması için elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alaiye Üniversitesi yolda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN