Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki kurmaydan özel mesajlar

Ak Parti Genel Başkan yardımcıları Çavuşoğlu ile Türel, DÖSİAD tarafından düzenlenen yemekte Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına niyetlerinin olmadığını açıkladı

Giriş Tarihi: 3.2.2013
Döşemealtı Sanayici ve İşadamları Derneği (DÖSİ- AD) tarafından Rixos Downtown Otel'de düzenlenen yemek Antalya'nın iş ve siyaset dünyasını bir araya getirdi. DÖSİAD Başkanı Gültekin Gencer'in ev sahipliğinde gerçekleşen yemeğe Ak Parti Genel Başkan yardımcıları Mevlüt Çavuşoğlu ve Menderes Türel onur konuğu olarak katıldı. Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Rixos Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu da geceye katılanlar arasında yer aldı. Gecenin açılış konuşmasını yapan Çavuşoğlu, Menderes Türel'in ardından kendisinin de önemli bir göreve getirildiğini ve bundan dolayı büyük bir mutluluk ve sorumluluk duyduğunu söyledi.

ADAYIMIZ GENCER ESPRİSİ

Gecenin ana gündem maddesi ise 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde kimin belediye başkanlığına aday gösterileceğiydi. Kendisinin ya da Menderes Türel'in aday gösterileceğine dair iddiaların bulunduğunu aktaran Çavuşoğlu'nun, "Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Sayın Türel ile benim adım geçiyor. Biz DÖSİAD Başkanı Gültekin Gencer'i aday göstermeye karar verdik" şeklindeki esprili açıklamasına konuklar kahkahalar ile karşılık verdi.

GÜLÜP GEÇİYORUZ

Bu tür iddiaların Türel ile aralarını açmak isteyenler tarafından uydurulduğunu dile getiren Çavuşoğlu sözlerine şu şekilde devam etti: "Şaka bir yana bizim gerçekten ne bir yarışımız ne düşüncemiz var. Biz verilen görevlerin en iyisini, en kalitelisini yaparız. Böyle bir yarışa da nifaka da girmeyiz. Bazen de kraldan çok kralcıları görüyoruz. Kendilerine rol biçip, böyle nifak sokmaya çalışan, değişik şeyler. Anlıyorsunuz beni. Biz bunlara sadece gülüp geçiyoruz"

NİYETİMİZ YOK

Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel ise Antalya'nın Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biri olduğunu ve ekonomik anlamda İstanbul'un üzerindeki yükü alacak şehirlerden biri olacağından şüphe duymadıklarını söyledi. Kendilerinin bu görevlere gelmesinde Antalya'da sağlanan birlik ve beraberlik ortamının önemli payı olduğunu ifade eden Türel, sözlerine şu şekilde devam etti: "Siyaset birlik, beraberliğin içerisine nifak sokma sanatıdır aynı zamanda. O oyuna gelirseniz kaybeden siz olursunuz. Kendi aramızda latife ederek konuşuruz büyükşehir belediye başkan adaylığıyla ilgili. Sürekli bizim adımızla çekişme varmış gibi bir tablo çiziliyor. Hem Çavuşoğlu hem de benim böyle bir niyetimiz yok. Ancak tabi ki hangi görev olursa olsun Çavuşoğlu ile birlikte o görevi birbirimize takdim etmek için yarışırız, bırakın çekişmeyi. Buralardan bir nifak tohumu yerleştirmek isteyenler sükut-u hayale uğrar." Gecede DÖSİAD Başkanı Gültekin Gencer, Türel ve Çavuşoğlu'na Döşemealtı halısı hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki kurmaydan özel mesajlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN