Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cezada duyguya yer vermeyin

Antalya Emniyet Müdürü Sağlam fahri trafik müfettişleri ile bir araya gelerek, ceza keserken duygusal davranmamalarını istedi

Giriş Tarihi: 5.2.2013
Antalya Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, trafik sorununun yüzde 15'inin polisiye tedbirlerle, yüzde 25'inin yol hatası ve teknik aksaklıklarının giderilmesiyle, yüzde 60'ının da vatandaşın eğitilmesiyle çözümlenebileceğini söyledi. Antalya'da fahri trafik müfettişleri ile trafik polisleri arasındaki koordinasyonun artırılması, trafikteki aksaklıkların belirlenerek çözüm yollarının bulunması ve trafik akışının düzgün işlemesini sağlamak amacıyla 'Fahri Trafik Müfettişleri Toplantısı' düzenlendi.

EN BÜYÜK SORUN

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, dünyanın her yerinde olduğu gibi Antalya'nın da en büyük sorununun trafik olduğunu belirterek, trafiğin terörden çok daha fazla can ve mal kaybına yol açtığını söyledi. Sağlam, Emniyet Müdürlüğü olarak Antalya'da trafik kazalarının meydana geldiği kara noktaları tespit ettiklerini, bu kazaların meydana geliş sebepleri ile ilgili diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra yerel yönetimlerle sorunların çözülmesi konusunda çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

KİŞİSEL HATA FAZLA

Trafikte en büyük hatalarının kişisel kaynaklı olduğunu, bunun da kişilerin trafik bilgilerini davranışa dönüştürmekle çözülebileceğini vurgulayan Sağlam, "Trafik sorunlarının yüzde 15'i polisiye tedbirlerle, yüzde 25'i yol hatası ve teknik aksaklıkların giderilmesi, yüzde 60'ı da vatandaşın eğitilmesiyle çözümlenebilir" dedi. Fahri trafik müfettişlerinin ceza keserken duygusallığa düşmemeleri gerektiğini vurgulayan Sağlam, müfettişlerin trafik güvenliği ile ilgili bilgilerinin kendileri için çok önemli olduğunu, polisin olmadığı yerde fahri trafik müfettişlerinin olacağını dile getirdi.

CEZALARA İNCELEME

Sağlam, "Trafik güvenliği ile ilgili yaptığınız çalışmalar, insanlar üzerinde sürekli denetlendikleri hissi vererek onların daha dikkatli ve güvenli birer sürücü olmalarını sağlıyor. Bu da trafik kazalarının önüne geçilmesinde önemli bir etken. Antalya'daki fahri müfettişlerinin kestikleri cezalar öncelikle Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce inceleniyor. Hatalı bir ceza makbuzu varsa iptal ediliyor. Ancak Antalya'da görev yapan fahri müfettişlerinin kestiği hatalı ceza makbuz sayısı diğer illere oranla çok daha düşük" diye konuştu.

İHLALLER EN AZA İNECEK
Antalya Trafik Denetleme Şube Müdürü Cem Gençer Antalya'da bin 69 fahri trafik müfettişinin görev yaptığını bildirerek, kentte meydana gelen trafik kazalarının oluş sebepleri ilgili istatistiki bilgiler verdi. Gençer, fahri trafik müfettişlerinin yanında Kent Güvenlik Sistemi ve resmi olarak görev yapan polis ekiplerinin de trafikte görev almasıyla kural ihlallerinin en aza indirileceğini ümit ettiklerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cezada duyguya yer vermeyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN