Göksu sulama birliğine araç takviyesi

Silifke İlçesine bağlı Atayurt beldesindeki Göksu Sulama Birliği Başkanlığı, sorumluluk sahasında kullanılmak üzere mevcut araçlara yeni araç takviye etmeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 6.2.2013 12:30
Göksu Sulama Birliği Başkanı Durhasan Akarca, Arkum Belediye Başkanı Mehmet Durmuşlu, Silifke Sulama Birliği Başkanı Mehmet Yaşar Doğdu, DSİ 62. Şube yetkilileri, meclis üyeleri ve birlik personelinin katılımıyla gerçekleştirilen törende kurban kesilip dua okundu. Birlik Başkanı Akarca, yaptığı açıklamada, yeni aracı kamu ihale kurumu aracılığıyla aldıklarını kaydetti.

Göksu Sulama birliğinin 1995 yılında kurulduğunu, geniş bir hizmet alanına sahip olduklarını ve tüm imkanları seferber edip 7 binin üzerindeki üyeye hizmet verme çabası içerisinde olduklarını vurgulayan Akarca, yaklaşık 10 araçla hizmet vermeye çalıştıklarını söyledi.

Kanunların ve birlik tüzüğümüzün vermiş olduğu yetki ve görevler doğrultusunda, düzenli, sürdürülebilir hizmet anlayışı ile çiftçilere en iyi hizmeti sunabilmek için çalışacaklarını ifade eden Akarca, kanal bakım onarım ve temizlik çalışmalarını yerinde ve zamanında yaparak su kayıplarını en aza indirip daha kaliteli bir sulama hizmeti sunacaklarını belirtti.

Birlik bünyesinde bulunan birçok aracın eski olduğuna dikkati çeken Akarca, geçen yıl aldıkları yeni lastikli eskavatör sayesinde çalışmaların daha hızlı bir şekilde ilerlediğini, yeni alınan kamyonla da birlik sahası içerisinde yapılan çalışmalarda çıkartılan molozların taşınacağını söyledi.

Birliğin imkanları dahilinde kanunlara uygun olarak yeni araç alımlarına önümüzdeki dönemlerde de devam edeceklerini anlatan Akarca, 'Amacımız sorumluluk sahamızda bulunan çiftçilerimize en iyi hizmeti sunmak. Sulama birliği olarak amacımız, işlerimizi daha hızlı ve modern bir şekilde yapabilmektir. Bu amaç doğrultusunda almış olduğumuz kamyon birliğimize ve halkımıza hayırlı olsun' dedi.

Son olarak lastikli ekskavatör alan birlik, yeni aldığı kamyonu da törenle hizmete sundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göksu sulama birliğine araç takviyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN