Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teknoloji ve hizmette zirve

EMG Gıda, hızla gelişen depoculuk ve lojistik sektöründe Antalya'da 12 bin 500 metrekarelik soğuk hava deposu yatırımı ile sektörün önemli aktörlerinden biri haline geldi

Giriş Tarihi: 6.2.2013
Depoculuk ve lojistik sektörleri kol kola büyürken, bu gelişime paralel olarak yatırımlar da artıyor. Antalya otelleri ve gelişen marketçilik sektörü ile bu gelişimden aslan payını alıyor. İstanbul'da örneklerini gördüğümüz devasa soğuk hava depoları ve soğuk zinciri kırmadan ulaşımı sağlayan araç filoları, Antalya'da da gelişiyor. Akdeniz Markaları sayfasında bu hafta, bu sektörün başrol oyuncularından EMG Gıda'yı konuk ediyoruz.

BAYİLİKTEN LOJİKSTİĞE

EMG Gıda, 1999 yılında Bahçıvan, Rani Çiftliği, Bereket Döner, Baltalı, Serez, Gurme, Trakya Çiftliği, Aklena ve Ege Ördek gibi ulusal et ve süt ürünleri firmalarının bayiliğini yaparak sektöre giriş yaptı. Marketler ve otellere ürün tedarik eden EMG Gıda, depoculuk ve lojistik sektöründeki gelişimi görerek, yatırımlarına bu alanda ağırlık verdi.

DEPOCULUKTA BÜYÜYECEK

Aksu Sanayi Sitesi'ndeki 600 metrekarelik depoyu kapatarak, Serik Yukarıkoyatak'ta son teknolojiyle donanan 12 bin 500 metrekarelik soğuk hava deposu yatırımını hayata geçirdi. Bu yatırım, Antalya'da sektördeki en büyük yatırım oldu. Keskinoğlu, Yaylatürk, Nişfud, Akbel, Namsal, Ekol Gıda, Ersoylar Süt ve Dorte gibi markaların da depolama ve dağıtım işlerini üstlenen EMG Gıda, bundan sonra enerjisini bayilik yerine, depolama ve lojistik alanına kaydırmayı hedefliyor. Firma ayrıca 8 yıldır MC Donald's'ın da soğuk hava deposu.

350 MARKET

EMG Gıda bugün bayisi olduğu yada hizmet verdiği firmalar ile ulusal ve yerel olmak üzere 350 markete ve 180 5 yıldızlı otele gıda ürünleri tedarikini sağlıyor. Bodrum'da da 300 metrekarelik bir soğuk hava deposu yatırımını hayata geçiren EMG Gıda, Antalya'da Alanya'dan Kaş'a ve Korkuteli'ne kadar ve Antalya dışında da Fethiye, Isparta, Datça, Marmaris, Didim ve Milas'a kadar geniş alanda hizmet veriyor. EMG Gıda'nın ortakları Ramazan Sezer ve Ferit Gencer sektördeki gelişimi ve firma olarak hedeflerini anlattı. Gıda sektöründeki büyük firmaların ürünlerini tüketiciye ulaştırma yolunda bayilik yönteminden vazgeçmeye başladığını anlatan Sezer, "Marketler artık üreticiyle çalışıyor. Böylece maliyetler düşüyor. Biz de bu gelişimi görerek, bayilik yerine depoculuk ve lojistik sektöründe büyümeyi hedefledik" dedi.


ARKADAŞINA GÖNDER
Teknoloji ve hizmette zirve
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN