Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AKSAV'ın belgeleri günün konusu oldu

AKSAV skandalının belgelerine ulaşan Sabah Akdeniz'in haberi, yankı buldu. Siyasiler ve AKSAV'ın eski yöneticileri tepkilerini dile getirdi

Giriş Tarihi: 7.2.2013
Sabah Akdeniz'in belgeleri ortaya çıkarması, AKSAV skandalını yeniden gündeme taşıdı. Kişisel giderlerini vakfa fatura ettikleri gerekçesiyle hakkında iddianame hazırlanan ve 12 yıl hapis istemiyle yargılanacak AKSAV'ın üç yöneticisi hakkında mahkemeye sunulan belgeler Antalya'da en çok konuşulan konu oldu.

SUİİSTİMAL EDİYORLAR

MHP İl Başkanı Osman Çetin, skandalı değerlendirirken yapılan şeylerin Türk örf ve adetine yakışmadığının altını çizdi. Çetin, "Görevi suiistimal ediyorlar. Kamuoyunu ilgilendiren alanlarda görev yapanların, dikkat etmesi gerekiyor. Bunlar ayıp şeyler. Suçlular cezasını çeksin. Yetkililerin gereğini yapmasını bekliyoruz" diye konuştu.

İTİBAR LEKELENMESİN
AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Altın Portakal Festivali'ni kendi dönemlerinde bir marka haline getirdiklerini belirterek, "Ancak Altın Portakal, bugün skandallarıyla gündemde. Altın Portakal'ın itibarını lekeleyecek bir skandalın ortaya çıkması bizi üzüyor" diye konuştu. Köse, "Antalya Büyükşehir Belediyesi ve kendisine bağlı kurumlar hep skandallarla gündeme geliyor. Herhalde reklamın iyisi kötüsü olmaz anlayışıyla hareket ediliyor. Yeni belgelerle skandalın boyutları ortaya çıktı. Kurumun kaynakları yöneticilere kurumun ihtiyaçlarının karşılanması için emanet ediliyor. Sadece Büyükşehir Belediyesi tarafından değil, Antalyalılar tarafından verilen bir emanet. Ama maalesef burada olmayacak bir hadise ile karşılaştık. Emanetimizin emin ellerde olmadığını ortaya koyuyor" dedi.

'BAĞIMSIZ'
CHP İl Başkanı Devrim Kök ise, AKSAV'da yaşanan sürecin Büyükşehir Belediyesi yönetimi ve CHP ile bağlantılandırılmasından rahatsız olduğunu söyledi. AKSAV'ın bağımsız bir vakıf olduğunu vurgulayan Kök, "Uzun yıllardır vakıfta görev yapan insanlar, eski yönetimlerde de görev yaptılar. Belediye ile yada bizimle konunun alakası yok. Suç varsa cezası da vardır. Yargı süreci bitmeden konuşmak da doğru değil" diye konuştu.

KURUM KALICIDIR

AKSAV eski icra kurulu üyesi Erol İşbilir ise kurumsal kimlik taşıyan insanların profesyonel davranmaları ve taşıdıkları kimliği göz önünde bulundurmaları gerektiğini vurgulayarak, "Bir süre sonra kimse isimleri hatırlamaz, kurumlar hatırlanır. Yöneticiler kurumlarına zarar vermemeli" dedi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AKSAV'ın belgeleri günün konusu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN