Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kanserle mücadele okulunda yeni ders

Medstar Kanser Merkezi Başkanı Prof. Dr. Özdoğan, Kanser Okulu'nun 4'üncü dersinde "Kanser Tedavisinde Alternatif Tıp ve Tamamlaycı Tıp" konusunun ele alınacağını söyledi

Giriş Tarihi: 8.2.2013
Dünyada her yıl 13 milyon "yeni kişi" kansere yakalanmaktadır. Sigara ve alkol kullanımı, şiş manlık,enfeksiyonlar,rady asyon, giyimden gıdaya üretilen pek çok üründe kullanılan kimyasallar gibi çeşitli kişisel ve çevresel faktörler nedeniyle her geçen gün artan kanser, erken teşhis ve korunma için alınacak doğru önlemlerle, önlenebilir bir hastalık.

BİLGİYE KOLAY ULAŞIM

Kanser tanı ve tedavisinde Türkiye'de "ilk"lerin gerçekleştirildiği en gelişmiş merkezlerinden biri olarak hizmet veren Medstar Kanser Merkezi, "Kanserle Savaş" misyonu doğrultusunda toplumu bilgilendirmek amacıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile "Kanser Okulu" nu hayata geçirdi. Kanser Okulu ile toplumun kanser ile ilgili doğru bilgiye ulaşmasının kolaylaştırılması, çıkar amaçlı oluşturulmaya çalışılan toplumsal kanser korkusunun azaltılması, kanserin önlenebilir bir hastalık olduğu algısının pekiştirilmesi ve kanserde erken tanı için farkındalık yaratılması amaçlandı.

ALTERNATİF TIP

Kanser Okulu'nundördüncü dersinde "Kanser Tedavisinde Alternatif ve Tamamlayıcı Tıp" konusunun ele alınacağını söyleyen Medstar Kanser Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özdoğan, "Bitkisel tedavilerin yanında geleneksel Çin tıbbının da kanser tedavisinde çok önemli bir yeri var. Kanserden korunmada vitaminlerin etkisi, bitkisel tedavilerin modern kanser tedavisine desteği, bilimsel veriler eşliğinde tamamlayıcı tıbbın tedavideki yeri, sanatsal ve dinsel tedaviler ile kanserin kişiye özel tedavi felsefesi hakkında katılımcılara bilgi verilecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanserle mücadele okulunda yeni ders
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN