Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kredili yolculuk rahatlığı

Antalyalılar kredi kartıyla toplu taşıma araçlarına ödeme yapmayı sevdi

Giriş Tarihi: 8.2.2013
Türkiye'de ilk kez Antalya'da uygulanmaya başlanan kredi kartı ile toplu ulaşım araçlarına ödeme yapma imkanı vatandaşlar tarafından kısa zamanda benimsendi. Antalya Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Yıldırım, tüm otobüs, nostalji tramvayı ve Antray seferlerinde kredi kartı ile ödeme yapılabileceğini söyledi.

YÜZDE 60'A ULAŞTI

Tüm altyapısı Antalya Ulaşım A.Ş. tarafından hazırlanan kredi kartı ile ödeme sistemi Antalya ulaşımına büyük kolaylık sağladı. 18 ay önce pilot araçlarda uygulanmaya başlanan sistem kısa zaman önce tüm araçlarda aktif hale getirildi. Sistemin sorunsuz çalışması ve var olan sorunları ortadan kaldırması toplu ulaşım araçlarını kullanan vatandaşların yüzde 60'a yakınının ulaşım ücretlerini kredi kartı ya da debit kart ile yapmaya başlamasına neden oldu. Kredi kartıyla ödeme sisteminin birçok sorunu ortadan kaldırdığını aktaran Yıldırım, "Sisteme tüm bankaların kredi kartı ve debit kartlarıyla ödeme yapılabilir. Vatandaşlarımız her hangi bir depozit ya da ekstra masraf yapmadan normal alışverişlerini yaptıkları gibi kartlarını ulaşım araçlarında kullanabilirler. Kendi geliştirdiğimiz yazılım ile kredi kartı ödemesi yaparken harcanan sürenin de kısaltılmasını sağladık. Sistemin çağdaş ve kontrol edilebilir olması açısından halk büyük bir ilgi gösterdi" dedi.

TURİSTE FAYDALI

Sistemin özellikle Antalya'ya gelen turistlere büyük bir kolaylık sağladığını söyleyen Yıldırım, havalimanı ya da otogar yoluyla Antalya'ya gelen bir kişinin cebindeki kredi kartını kullanarak toplu ulaşım araçlarından faydalanarak ulaşımını sağlamasının turizm açısından önemli bir artı olduğunu belirtti. Yıldırım, "Düşünsenize yurt dışından ya da İstanbul'dan geliyorsunuz, havalimanında bir toplu ulaşım aracı var ve sizi 3 liraya şehre getiriyor. Araca binerken kartım ya da biletim yok gibi bir sıkıntı yaşamıyorsunuz, kredi kartınızı okutup ödemenizi gerçekleştiriyorsunuz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kredili yolculuk rahatlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN