Isparta'ya 2 okul

Vali Memduh Oğuz, 41 STK'nın oluşturduğu platforma katılarak bu yıl Kız İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu yapılacağının müjdesini verdi

Giriş Tarihi: 10.2.2013
Isparta'da 41 sivil toplum örgütünün bir araya gelerek üst şemsiye oluşturduğu 'Gönüllü Kültür Teşekkülleri Gül Platformu' Vali Memduh Oğuz ile buluştu. İmam- Hatip Mezunları Derneği'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte 2 eğitim kurumu müjdesi çıktı.

300 KİŞİLİK PANSİYON SÖZÜ
Vali Memduh Oğuz, 2013 yılı içerisinde Işıkkent'e 24 derslikli 300 öğrenci kapasiteli yurdu ile birlikte Kız İmam-Hatip Lisesi ve Pirimehmet Mahallesi'ne ise İmam-Hatip Ortaokulu yapılacağı müjdesini verdi. Vali Oğuz, "Şimdiden Isparta'mıza hayırlı, uğurlu olsun. İnşallah daha ilave imkânlarımızda olursa bu konuda başka sürprizleri de beraberce yaparız" dedi.

YENİ DERSLİKLER GEREKLİ
İmam-Hatip Okulu Mezunları Derneği Fahri Başkanı Ali İhsan Altınok, 2012 yılında lise kısmında 750 öğrenci mevcuduna ulaştıklarını, 4+4+4 Eğitim Sistemi'nin uygulanmasıyla birlikte orta kısmına 334 öğrencinin kayıt yaptırdığını söyledi. Hilmi Dilmen İlköğretim Okulu ve Halk Eğitim Merkezi'nin İmam-Hatip okullarına tahsis edilmesiyle 2012 yılı için sorunların çözüldüğünü ifade eden Altınok, 2013'de talep fazlalığı nedeniyle yeni derslikler yapılması gerektiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta'ya 2 okul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN