Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ispartalılara Bakan Yıldırım müjde verdi

Giriş Tarihi: 12.2.2013

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, tren ve uçak seferleri konusunda Ispartalılara sürpriz yaptı

Isparta'da hafta sonunda bir dizi inceleme yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ispartalıların yüreğine su serpti. Bakan Yıldırım, havaalanı, tren ve duble yolla ilgili net konuşup tarihler verdi.

BAŞBAKAN'IN EMRİ

Isparta Valiliği'nde gazetecilerin sorularını cevaplayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim döneminde Hükümet Meydanı'nda Isparta'ya verdiği söze atıf yaparak, "O konuşma bir emirdir. Sözümüzü tutarız' dedi.

YHT MÜJDESİ VERDİ

Yüksek Nitelikli Hızlı Tren (YHT) Projesi'nin 2016- 2023 Projeksiyonu'nda olduğunu ve yatırım maliyetinin 6 milyar lirayı bulduğunu belirten Bakan Yıldırım, "Hat uzunluğu 426 kilometre. Eskişehir- Afyon- Isparta ve Burdur arasında olacak. Hız limit değerleri 160- 250 kilometre arasında değişecek" dedi. Bakan Binali Yıldırım, mevcut Isparta Tren İstasyonu'nun 2016 yılında açılacağını söyledi. Şuan hat üzerinde sinyalizasyon ve elektrifikasyon çalışmalarının sürdüğünü anlatan Bakan sistemin 85 milyon liraya mal olacağını ifade etti.

UÇUŞLAR NİSAN'DA

Süleyman Demirel Havalimanı'nda tarifeli uçuş seferleri için kesin ve net konuşan Bakan, "Nisan 2013'te THY Isparta-İstanbul karşılıklı seferler düzenleyecek. Diğerlerine ise teşvik verilecek" diye konuştu. Yıldırım, Kara Havacılık Okulu'nun 2015'te tamamen Süleyman Demirel Havalimanı'nda konuşlandırılmış olacağını sözlerine ekledi.

DUBLE YOL SIKINTILI
Isparta tarafında Sav-Antalya tarafında ise Aksu'nun 2x2 olduğuna dikkat çeken Bakan Yıldırım, "Başbakan'ın sözü bizim için emirdir. Sözümüzü tutarız. Ama Karacaören I ve II var. Barajda yol uygun değil aslında. Aktif heyelan bölgesi. Çok zor. Tüneller mevki çift Yol olmayabilir. 95 kilometrelik yolu düşüneceğiz. 'Yapmayız' demiyorum, bakacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ispartalılara Bakan Yıldırım müjde verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN