Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ulaşımcı isyanına İnce'den yanıt var

Giriş Tarihi: 12.2.2013
Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Mehmet İnce, kırmızı otobüse geçmesi nedeniyle kendisine karşı kontak kapatma eylemi yapan ulaşım esnafına cevap verdi. İnce'nin kurduğu otobüs kiralama şirketine kendilerini zorla üye yapılmak istediğini iddia eden 200 kadar esnaf, kontak kapatma eylemi yapmıştı.

KİŞİSEL HIRSLA BALTALAMA

Mehmet İnce, yeni uygulamanın esnaf arasındaki haksız hat-yolcukazanç rekabetini bitireceğini söyledi. Esnafın "hakça" kazanmasını sağlayacak denenmiş başarılı bir sistemi yaşama geçirdiklerini dile getiren İnce, "Gerek halkımız, gerekse de Büyükşehir Belediyesi için kolay, ulaşılır, tek muhatap oluşturma çalışmalarını maalesef bazıları kişisel hırs ve sevdaları nedeniyle baltalamak yolunu seçiyorlar. Ulaşım kaosundan beslenenlere, esnafımızı çağdışı kalmış kara düzene mahkum etmek isteyenlere, gücüm yettiği ölçüde karşı koyacağım" dedi.

RANT BARONLARI

Eylemi organize edenleri sert bir dille eleştiren İnce, "Geçmiş dönemlerde yaptıkları işler neticesinde, odamızda barınamamış ve işgal ettikleri makamları terk etmek zorunda kalmış şaibeli şahsiyetlerin, yapmaya çalıştığı bozgunculuğa esnafımızın izin vermeyeceğinden eminim" dedi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın da ulaşımda kalite sorunu olduğunu belirterek, "Bazı arkadaşlar disiplin altına alınmayı kabullenemiyorlar. Ama bir gün mutlaka kabullenecekler. Biz bugüne kadar esnafımızı ekmeklerinden etmemek için elimizden gelen sabrı gösterdik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulaşımcı isyanına İnce'den yanıt var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN