Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alternatif tıp zarar verir

Giriş Tarihi: 13.2.2013
Büyükşehir Belediyesi ve Medstar Kanser Merkezi'nin birlikte düzenlediği Kanser Okulu'nun 4'üncü dersinde, 'Tamamlayıcı ve Alternatif Tıbbın Zararları" tartışıldı. AKM'de yapılan toplantıya Başkan Mustafa Akaydın, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Medstar Kanser Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özdoğan, Haccettepe Üniversitesi Koruyucu Onkoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mutlu Hayran, Medstar Antalya Hastanesi Kanser Merkezi Hemotoloji Uzmanı Prof. Dr. İhsan Karadoğan ve çok sayıda davetli katıldı. Toplantı öncesinde Medstar Hastanesi'nde kanser tedavisi gören hastalar kendi yazdıkları hikaye üzerine kurdukları tiyatro oyununu sahnelendi.

KOMPLİKASYONLAR

Daha sonra kanser tedavisinde 'Tamamlayıcı ve Alternatif Tıbbın' kanser tedavisi ortaya çıkardığı komplikasyonlarla ilgili bilgi verildi. Alternatif tıbbın kanser tedavileri ile birlikte kullanılmasının çoğu zaman ciddi problemlere yol açabildiğini beliren Prof. Özdoğan, "Hatta bazen yaşam kaybı, ciddi karaciğer bozukluğu, böbreğini kaybeden hastalarla karşı karşıya kalınabiliniyor" diye konuştu.

TEDAYİ ETKİSİZ BIRAKIR
Alternatif tıpla verdikleri tedaviyi etkisiz de bırakabileceklerini belirten Özdoğan, "Yan etkisini artırıp yaşam kalitesini bozabiliriz. Hastalarımızdan ricamız kullandıkları tedavileri hekimleri ile paylaşsınlar. Doğru, yanlış karşılıklı tartışacaklardır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alternatif tıp zarar verir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN