Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATSO'dan sanata katkı

Giriş Tarihi: 15.2.2013

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) 35 yıl hizmet veren eski binası düzenlenen temsili tören ile yıkıldı. Yerine sanat merkezi yapılacak

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) kent merkezindeki eski hizmet binası temsili tören ile yıkıldı. 35 yıla yakın bir süre ATSO'ya hizmet veren binanın yerine Antalya Kültür ve Sanat Merkezi inşa edilecek. Binanın temsili yıkım töreni için Kazım Özalp Caddesi üzerinde bir araya gelen ATSO Başkanı Çetin Osman Budak ve yönetim kurulu üyeleri, yıkım çalışmalarını hakkında bilgi verdi. Antalya'nın önemli eksiklerinden birinin giderileceğini ve Antalya'nın modern bir kültür-sanat merkezine kavuşacağını söyleyen Budak, bölge esnafını da ziyaret etti. İnşaat çalışmalarından dolayı verdikleri rahatsızlık nedeniyle esnaftan özür dileyen Budak, tatlı ikramında bulundu.

ESKİLER YIKILMALI

Antalya'nın kentleşme yönünden kötü bir grafik sergilediğini belirten Budak, kent planlamasının olmadığı yerlerde bu tür sorunlarla karşılaşılmasının normal olduğunu söyledi. Antalya'ya nefes aldıracak projelerin hayata geçirilmesi gerektiğini savunan Budak, "Aslında burada yaptığımız sembolik bir şey. Adına bilerek yıkım töreni dedik. Çünkü artık eskimiş, köhnemiş binaların yıkılıp, Antalya'nın kimliğine değer katacak binalar yapılması için projelerin geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATSO'dan sanata katkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN